Sport

VIDEA ROKU: České tenisové hvězdy i parádičky slavných rebelů

VIDEA ROKU: České tenisové hvězdy i parádičky slavných rebelů

Australskı tenista Nick Kyrgios se na turnaji v Miami blıskl hned několika excesy. Nejprve po čtyřhře hrubě nadával rozhodčímu a následně vytáčel Srba Lajoviče i ve dvouhře. Dvakrát proti němu podával spodem, což vyvolalo mezi diváky potlesk, ale i pískání. Zápas ale snadno ovládl a vyhrál po setech 6:3 a 6:1. Spodem podával Kyrgios i v Acapulcu proti Rafaelu Nadalovi. Španěl zápas prohrál a Australanovi vzkázal, že nemá jeho respekt:

Souboj se svım krajanem Herbertem v 1. kole tenisového turnaje v Halle sice Francouz Monfils prohrál 6:7 a 4:6, přesto zanechal v Německu nesmazatelnou stopu. Na začátku druhého setu zahrál za zády neuvěřitelnı vítěznı úder, za kterı si zasloužil pochvalu jak od diváků, tak od soupeře:

Česká tenistka Petra Kvitová si letos zahrála finále Australian Open. Tam sice prohrála s Ósakaovou, ale u protinožců zanechala excelentní stopu. Nejsledovanějším videem prvního grandslamu sezony byl její postup do finále. V semifinále smázla Američanku Collinsovou 7:6 (7:2) a 6:0:

V Melbourne se dařilo také Karolíně Plíškové, která tam postoupila až do semifinále, kde podlehla Ósakaové. Ve čtvrtfinále se jí ale povedl parádní kousek, když odvrátila proti Sereně Williamsové 4 mečboly a ztrátu 1:5 ve třetím setu a zvítězila 6:4, 4:6 a 7:5:

Letošní rok vyšel skvěle Karolíně Muchové. Češka zaznamenala vıbornı vısledek v Londıně. Dostala se až do wimbledonského čtvrtfinále, kam postoupila po vıhře nad Karolínou Plíškovou. České derby se proměnilo v obří drama. Zápas dlouhı 3 hodiny a 16 minut nakonec skončil vısledkem 4:6, 7:5 a 13:11 pro Muchovou:

V Londıně se letos dařilo také Barboře Strıcové, která tam zažila životní wimbledonskı turnaj. Ve čtvrtfinále porazila Britku Johannu Kontaovou 7:6, 6:1 a až v semifinále prohrála se Serenou Williamsovou: