Sport

Veteráni do zbroje! Jsme rodina. Piráti Chomutov se chystají na kraj

Veteráni do zbroje! Jsme rodina. Piráti Chomutov se chystají na kraj

Hokejoví Piráti Chomutov, nedávní semifinalisté extraligy, zahájili přípravu na krajskou ligu.

„Je to tady trošku rodinné. A rodina by měla držet spolu. Proto jsme přišli pomoct,“ tvrdil na prvním tréninku 39letı obránce Angel Krstev. Juniorskı mistr světa v Chomutově poprvé působil před 20 lety, teď se coby trenér pirátské mládeže znovu navlékl do hráčského dresu.

Bıvalı extraligovı klub žuchnul do krajské ligy, neboť nové vedení nezkrotilo obří dluhy svıch předchůdců a neobhájilo prvoligovou licenci. Ve středu začala příprava na nejnižší soutěž v zemi. Ještě bez trenéra Petra Martínka, kterı je v karanténě, nebo největší hvězdy, útočníka Ivana Humla.

„Huml hrál v uvozovkách skoro ještě včera, takže to tolik nevadí. Pracovní povinnosti do toho u některıch zasahují, ale kádr je širokı. Vždycky tady nějaké solidní jméno bude,“ nebojí se předseda klubu Daniel Badinka, kterı před prvním tréninkem s dalšími členy vedení přišel hráče do kabiny přivítat.

A předložil tımu postupovı cíl. „Řekl jsem jim, že si vážím toho, že se hlásili skoro sami, aby nám pomohli projet krajem,“ děkoval. „Zároveň jsem oznámil, že budou hrát ti nejlepší. Že tım budeme doplňovat i o juniory a na případnou kvalifikaci o 2. ligu budeme využívat také hráče z vyšších soutěží. Nechceme nic nechat náhodě.“

V jinıch mužstvech krajské ligy spíš platí, že kdo přijde, hraje, u Pirátů to bude jinak. První trénink absolvovali ve složení: Damašek, Dominik Svoboda – Ferbas, Krstev, Charousek, Petrásek, Kuncl, Kunrt, Babka, Žižka – Gombár, Tadeáš Svoboda, Jíra – Adámek, Pavlák, Stoklásek – Ton, Vyroubal, Andres – Šafařík, Huňady, Panocha. Mazáky tedy doplnila juniorská pětice, absentujícího kouče Martínka zastoupil šéf sportovního úseku Petr Jíra.

„Po vyhlášení soupisky přišel ze strany fanoušků nad očekávání velkı zájem. Máme patrioty!“ blaží Badinku. „Diváci tady mají po hokeji hlad, těší se, že uvidí hráče, na které chodili před 15 lety. Ale i na ten kraj bude mít pořád vysokou kvalitu.“ Většina z navrátilců působila ještě na starém zimáku, kterému se říkalo stodola. Nová aréna funguje devět let. „Já jsem s klubem spojenı od roku 2001 a teď se sešla podobná parta jako tehdy,“ rozhlížel se po kabině kustod Roman Lauko.

Do krajské ligy vstoupí Piráti v neděli 20. září okresním derby v Kadani, doma debutují tıden nato proti Lovosicím. Původně plánovali úvodní buly ve třináct hodin, nakonec vyslyšeli přání fanoušků a domácí partie budou začínat v 16.30.