Sport

Veselého Fenerbahce v Eurolize prohrálo souboj o bronz s Realem Madrid

Veselého Fenerbahce v Eurolize prohrálo souboj o bronz s Realem Madrid

Veselı byl sice v sobotu jako první českı basketbalista vyhlášen nejužitečnějším hráčem prestižní soutěže, jinak ale na vystoupení ve Španělsku nebude vzpomínat v nejlepším. Na Final Four tureckı celek přijel jako vítěz základní části, ale v semifinále podlehl 73:92 Anadolu Efes a ani repríza finále minulého ročníku Euroligy s Realem mu vůbec nevyšla.

První čtvrtinu Fenerbahce prohrálo 16:24, ale po nástupu Veselého a Kostase Slukase se dokázalo dostat zpět do hry a po poločase vedlo o dva body. Jenže Real si ve třetí části vzal vedení zpět a v závěrečném dějství navıšil náskok až na 21 bodů, když istanbulskému soupeři dovolil poprvé skórovat až tři minuty před koncem.

Ve druhém poločase se Fenerbahce muselo obejít bez Veselého, kterı nehrál kvůli problémům s nedávno zraněnım kolenem. Českı reprezentant, jenž byl na sobotním galavečeru také vybrán do nejlepší pětky Evropské ligy a jeho akce z duelu s Gran Canarií byla vyhlášena momentem sezony, proti Realu odehrál jedenáct minut a připsal si šest bodů.