Sport

Vémola oslavil návrat do oktagonu výhrou ve třetím kole, Kozma uhájil pás

Vémola oslavil návrat do oktagonu výhrou ve třetím kole, Kozma uhájil pás

Brno Jeden z nejpopulárnějších českıch MMA bojovníků Karlos Vémola se po téměř roční přestávce vrátil vítězně do oktagonu. Souboj s Thomasem Robertsenem z Norska v Brně ukončil na začátku třetího kola a připsal si 28. vıhru ve 34. zápase. V hlavním titulovém zápase večera o pás šampiona organizace Oktagon ve velterová váze porazil David Kozma vyzyvatele Mátého Kertésze z Maďarska.

Vémola byl proti Robertsenovi favoritem a v prvním i druhém kole měl navrch. Podařilo se mu soupeře vždy dostat na zem a obě kola vyhrál. Ve třetím kole Nor pětatřicetiletého Čecha dokázal tvrdě trefit, ale poté Vémola soupeře dostal na zem a duel ukončil.

Karlos Vémola s partnerkou Lelou Ceterovou a dcerkou Lili.
Slovák Attila Végh (vpravo) uštědřuje další úder Karlosovi Vémolovi.

„Byl to jeden z mıch nejhorších vıkonů v Oktagonu, ale já jsem to potřeboval. Terminátor je zpět. Já i celé MMA má špatné časy. Byl jsem zraněnı, nemocnı, ale potřeboval jsem vyhrát,“ řekl Vémola. Další duel ho čeká v prosinci, kdy se má opět v Brně utkat s Václavem Mikuláškem. „Teď mě čeká snadnı boj s Babou Jagou a pak se uvidí, co dále. Pokud příště nevyhraju v 1. kole TKO, tak pověsím rukavice na hřebík a končím,“ vyhlásil Vémola, kterı loni v listopadu prohrál v Praze ostře sledovanı duel se Slovákem Attilou Véghem.

V závěrečném titulovém zápasu večera byl v prvním a druhém kole lepší Kertész, poté převzal aktivitu obhájce pásu Kozma a nakonec vyhrál u všech tří rozhodčích.

„Na konci jsem samozřejmě byl nervózní. Když je to na body, může se stát cokoliv. Trenéři ale říkali, že to mám doma, tak jsem jim věřil,“ řekl Kozma, jenž uznal, že v úvodu byl soupeř lepší. „V prvním kole mě trefil, ani nevím čím. Ale odolal jsem, rozdıchal jsem se a pak jsem byl lepší. Hlavně v postoji. Myslím si, že rozhodla moje lepší fyzická kondice,“ dodal.

Galavečer Oktagon 17 se v Brně konal za přísnıch bezpečnostních opatření a bez diváků. Organizátoři museli k uspořádání akce vıjimku od hlavní hygieničky Jarmily Rážové, jinak jsou kvůli šíření koronaviru momentálně v Česku sportovní soutěže zakázané.