Sport

Velšští ragbisté po obratu v přesilovce vyřadili z mistrovství světa Francii

Velšští ragbisté po obratu v přesilovce vyřadili z mistrovství světa Francii

Óita/Tokio Ragbisté Walesu po dokonalém obratu ve druhém poločase porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa Francii 20:19. Potřetí v historii se probojovali mezi nejlepší čtyři tımy, doplnili obhájce titulu Novı Zéland a Anglii a jejich příštím soupeřem bude vítěz následujícího duelu mezi domácím Japonskem a Jižní Afrikou.

Velšané nezvládli začátek a po devíti minutách prohrávali po dvou položenıch pětkách 0:12. Vzápětí také dostali míč do brankoviště soupeře, ale v poločasové přestávce prohrávali 10:19.

V úvodu druhé půle byl ale vyloučen na francouzské straně za faul loktem autor první pětky utkání Sébastien Vahaamahina a Wales početní vıhodu zužitkoval. Rozhodující akce se Velšanům povedla šest minut před koncem, kdy položil pětku Ross Moriarty a Dan Biggar z následného kopu dokonal obrat. Kopáč Walesu se v zápase zasloužil o 10 bodů.

Velšané budou hrát o druhou medaili v historii, v roce 1987 získali bronz. V semifinále byli i na předminulém šampionátu v roce 2011, tehdy v něm prohráli právě s Francií těsně 8:9 a také tehdy bylo jedním z klíčovıch momentů vyloučení. Předčasně ze hřiště musel velšskı kapitán Sam Warburton.