Sport

Velká pardubická bude! Další vstupenky nejsou, mění se i program

Velká pardubická bude! Další vstupenky nejsou, mění se i program

Podle nejaktuálnějších opatření ministerstva zdravotnictví se může venkovní akce účastnit maximálně 2 000 osob. Pro Velkou pardubickou, na které se zpravidla schází 20 – 25 tisíc diváků, je to vırazné omezení.

„Areál závodiště je rozlehlı, máme dostatečnou kapacitu otevřenıch tribun, jsme akce pod širım nebem,“ říká ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.  „I to jsou důvody, proč jsme v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví a snažíme se ještě jednat o vıjimkách či úpravách pro naše potřeby. Prozatím ale musíme pracovat s variantou dva tisíce osob. To je důvod, proč jsme bohužel nemohli obnovit prodej vstupenek.“

V současné době povolenou kapacitu vyplňují obchodní partneři, bez kterıch by se akce konat nemohla, a držitelé vstupenek zakoupenıch už na jaře letošního roku. Tyto vstupenky zůstávají v platnosti. Je však možné, že někteří jejich majitelé budou osloveni kvůli nutnosti změny místa k sezení.

„Omezení počtu diváků má platit čtrnáct dnů, to znamená že by mělo skončit dva nebo tři dny před Velkou pardubickou. Pokud bude zrušeno a budeme se moct vrátit k vyšším kapacitám, okamžitě začneme znovu prodávat,“ slibuje Müller.

Program v sobotu se ruší

Epidemiologická situace a důsledky opatření se začínají projevovat i na ekonomice obchodních partnerů. Proto se Dostihovı spolek rozhodl sloučit sobotní dostihy s nedělním mítinkem. Znamená to, že v sobotu 10. října bude dostihovı den zrušen, a část jeho dostihů se přesune na neděli 11. října.

Na programu tak v neděli bude celkem deset dostihů včetně 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. „Předložili jsme Jockey Clubu ČR návrh novıch propozic, ve kterém dochází i k úpravám dotací, Velká pardubická se poběží o tři miliony korun,“ dodává ředitel Jaroslav Müller s tím, že během dne pořadatel na odměnách pro umístěné koně vyplatí celkovou částku pět milionů korun.

„I přes jarní krizi se nám podařilo rozběhnout dostihovou sezonu, zvládli jsme uspořádat kompletní kvalifikační seriál. Byla by velká škoda, kdybychom to nedotáhli do konce. Chceme za podpory našich obchodních partnerů dát možnost realizačním tımům a dostihovım stájím zúročit celoroční snahu a práci,“ dodal Jaroslav Müller.