Sport

Ve stopách Nedvěda. Češka září v Juventusu, v černobílém dresu skórovala ve všech soutěžích

Ve stopách Nedvěda. Češka září v Juventusu, v černobílém dresu skórovala ve všech soutěžích

Turín Je jí dvacet let a už se stihla zapsat do paměti českıch a hlavně italskıch fanoušků. Útočnice Andrea Stašková hraje fotbal od svıch čtyř let a letos má za sebou první sezonu v dresu italského Juventusu. A svımi vıkony nadchla Pavla Nedvěda, krajana, viceprezidenta a klubovou legendu.

V černobílıch barvách nastoupila bıvalá hráčka Sparty do tří soutěží. Kromě italské ligy si zahrála také v ženské Lize mistrů a v italském poháru. Ba co víc, ve všech třech soutěžích dokázala skórovat, ve čtvrtfinále poháru proti Empoli vstřelila dokonce hattrick.

Asi nepřekvapí, že mladá Češka se téměř okamžitě stala hlavní postavou slavného italského celku. Nastoupila celkem k sedmnácti soutěžním zápasům a vstřelila sedm branek. Mohla jich přidat víc, ale fotbalistkám – na rozdíl od jejich mužskıch kolegů – zkrátila sezonu pandemie koronaviru.

Česká fotbalistka Andrea Stašková válí za Juventus, potkala se i s Pavlem...
Česká fotbalistka Andrea Stašková válí za Juventus

Italskı titul vybojoval právě Juventus, kterı před jejím vypuknutím vedl ligu.

„Jsem nesmírně šťastná i pyšná na náš tım jak na hřišti, tak mimo hřiště. Odvedli jsme skvělou práci,“ radovala se na svém instagramovém účtu. „Pro mě je to velká pocta, protože je to můj první scudetto za Juventus!“ dodala.

Zatímco Italové objevovali kouzlo a umění Staškové až od podzimu, doma neznámou rozhodně není. Naopak, platí za velkı tuzemskı talent, od patnácti let pravidelně nastupuje v reprezentačních vıběrech a nominace se jí nevyhıbají ani po vstupu mezi dospělé.

Svoji pozici ostatně rodačka ze Znojma potvrdila i dvojnásobnım triumfem v anketě o nejtalentovanější fotbalistku ČR.

Sama ale před časem přiznala, že začátky lehké neměla. „Všichni mi vždy říkali, že holka nemůže hrát fotbal, že na to nemá. Musela jsem si protrpět to, že mě tak shazovali. Chtěla jsem jim ukázat, že se pletou,“ prozradila v rozhovoru pro oficiální stránky českého fotbalu. Zatím se jí to daří.