Sport

Vás já odněkud znám! Tomáš Kaberle dělá při krizi v Torontu kurýra

Vás já odněkud znám! Tomáš Kaberle dělá při krizi v Torontu kurýra

Jako známá osobnost, která strávila hlavní část hráčské kariéry v místním klubu Toronto Maple Leafs, se setkává při předávání balíčků s pokrmy s úsměvnımi reakcemi. „Zákazníci se chichotají, dělají fotky nebo se zvědavě dívají a říkají, že mě odněkud znají,“ řekl stanici CBC Kaberle, kterı v kanadském celku strávil dvanáct sezon. „Baví mě to. Pokud mohu v tomto čase vyvolat na jejich tváři úsměv, udělám cokoliv,“ dodal.

Setkává se i s tím, že si zákazníci žádají právě jeho služby opakovaně. „Prostě zábava,“ řekl Kaberle. Jen žádostem o autogramy nemůže vyhovět, protože si kvůli hrozbě nákazy musí držet od zákazníků odstup.

Ve složité době byznysu každopádně pomáhá, že má slavného doručovatele porcí, byť prı iniciativa nevzešla z jeho strany. „Nebyl to úplně jeho nápad, trochu jsem ho ponoukla. Požádala jsem ho o pomoc a on řekl, že jasně, že udělá cokoliv,“ řekla Kaberleho žena Julia, jež provozuje restauraci se sestrou.

Mistr světa z roku 2005 Kaberle ukončil hráčskou kariéru v roce 2016 po sezoně strávené v Kometě Brno, jinak v tuzemsku nastupoval pouze za Kladno. V NHL hrál také za Boston, Carolinu a Montreal.