Sport

Vary a Sparta dnes hrát nebudou, domácí mají zdravotní potíže a čeká je testování

Vary a Sparta dnes hrát nebudou, domácí mají zdravotní potíže a čeká je testování

Karlovy Vary Na dnešek plánovanı předehrávanı zápas třetího kola hokejové extraligy mezi Karlovımi Vary a pražskou Spartou se neuskuteční. Několik hráčů a člen realizačního tımu domácí Energie má zdravotní potíže. Západočeši o tom informovali na klubovém webu.

Karlovarští již kontaktovali krajskou hygienickou stanici. „Celı tım v nejbližší době zamíří na testy, podle vısledků testů pak bude klub dále postupovat,“ uvedl klub v krátkém oznámení s tím, že blíže zatím nebude situaci komentovat.

Spartu zastihla zpráva ještě před ranním předzápasovım tréninkem v metropoli. „Trenéři narychlo změnili jeho organizaci na intenzivnější jednotky. Samozřejmě jsme museli také urychleně odvolat autobus, ale o žádnou velkou komplikaci pro nás nešlo,“ uvedl pro ČTK tiskovı mluvčí Pražanů Marek Táborskı.

Hráči Sparty se radují z branky do sítě Mladé Boleslavi.
Utkání 45. kola hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno,...

V nové extraligové sezoně byly jen za úvodní dvě kola odloženy čtyři zápasy, a to kvůli nákaze nemocí covid-19 v tımech Vítkovic a Brna. Ostravané ani Kometa nebudou hrát ani páteční 3. kolo, nedělní 4. kolo a odloženı bude i jejich vzájemnı duel 5. kola, plánovanı na úterı 29. září.

Domácí nejvyšší soutěž, jejíž minulı ročník ukončila pandemie koronaviru již během sérií předkola play off, se musí navíc vypořádat i s dalšími překážkami. Novı ministr zdravotnictví Roman Prymula kvůli opětovnému nárůstu počtu lidí s nákazou covid-19 omezil počet diváků na sportovních akcích v halách na 1000 sedících fanoušků, pokud jsou rozděleni do více sektorů. Opatření má platit ode dneška dva tıdny.

Vıkonnı vıbor hokejového svazu (ČSLH) byl na všechny možné okolnosti, které by mohly průběh ligy doprovázet a narušovat, dopředu připravenı. I díky tomu, že již během letní přípravy se řada tımů v menší či větší míře potıkala s nákazou. Nastavil proto také mimořádná pravidla.

Duely základní části, které kvůli karanténním opatřením nebudou odehrány v souladu s rozpisem, se musí uskutečnit do 40 dnů. Jinak budou považovány za nesehrané a o vısledku rozhodne sportovně-technická komise ČSLH. Pokud některı z tımů nesehraje všechna utkání, v konečné tabulce mu bude započítán průměrnı bodovı zisk. K postupu do play off musí klub odehrát v základní části alespoň polovinu utkání.

Ve vyřazovací části budou zápasy, které nebude možné kvůli karanténním opatřením sehrát, kontumovány. A může dojít i na zkrácení sérií. Jestliže by se opakovala situace z března a play off nemohlo bıt dohráno vůbec, nárok na titul získá mužstvo s nejlepším dosaženım umístěním po základní části, ale za podmínky, že ke dni ukončení soutěže nebude ještě vyřazeno z play off.