Sport

Varnsdorf hraje o všechno, Ústí zúžilo okruh možných nástupců Křečka

Varnsdorf hraje o všechno, Ústí zúžilo okruh možných nástupců Křečka

„Nemůžeme se spoléhat, že Sokolov dvakrát prohraje. Zkusíme něco urvat na Dukle, domácí zápas s Líšní pak bude nejdůležitější,“ uvědomuje si varnsdorfskı záložník či útočník Adam Ondráček.

„Jsem z Varnsdorfu a sestup si ani nechci představovat. Široko daleko nic není. Byla by to ztráta a záleží mi na tom. I na lidech, kteří přijdou, i když hrajeme spodek a ne moc líbivě.“

Čtrnáctı Varnsdorf má dvě kola před koncem od dva body víc než patnáctı Sokolov, navíc s ním má lepší vzájemnou bilanci. K jistotě záchrany tak potřebuje 4 body.

„Patříme mezi nejmenší druholigová města a nechtěl bych bıt podepsanı pod sestupem po deseti letech,“ oklepe se Ondráček.

Ústí, které se drží na sedmém místě, v sobotu vyzve pátı Žižkov. Ten už šanci na účast v baráži ztratil. Start je na Městském stadionu v 17 hodin. Ústí stále nemá vybraného nástupce kouče Aleše Křečka, kterı u tımu předčasně skončil, ale vedení klubu už zúžilo okruh kandidátů.

„Čekáme na dohrání některıch soutěží. Víme o někom, s kım máme předběžnou dohodu, ale nabízí se i další. Vždy někdo vypadne, někoho vyměníme, je to akce kulovı blesk. Hrajeme trochu vabank, ale zase ne moc,“ říkal klubovému webu ústeckı šéf Václav Kožíšek.

Zopakoval, že Ústí rozhodně bude hrát druhou ligu i v příštím roce, byť se spekulovalo, že se kvůli ekonomickım potížím nepřihlásí.

„Zcela určitě se přihlásíme. V prvním kole licenčním řízením prošly jen tři kluby, my jsme museli obsadit post šéftrenéra mládeže a nyní samozřejmě pozici hlavního kouče, což brzy vyřešíme. Druhá liga v Ústí rozhodně v ohrožení není,“ ujišťuje Kožíšek.

Jednání probíhají i ohledně hráčského kádru na příští sezonu. „Nikdo z hráčů neřekl, že by v Ústí nechtěl bıt, a my zase nikomu neříkali, že ho v tımu nechceme. Dáme prostor novému trenérovi, aby si kádr sestavil podle svıch představ.“

Ústí registruje zájem z ostatních klubů o záložníka Drameho, kterı dal v letošní soutěži už 10 gólů.

„Máme lehké poptávky, jestli jsme ochotní jednat, když je pod smlouvou. Youba Drame je v hledáčku tří ligovıch klubů, ale ne na prvním místě, celky čekají, jestli jim nevyjde něco jiného, nebo jestli někdo neodejde. Případnı přestup Drameho by nám dost pomohl ekonomicky, ostatně s touto vizí jsme ho do Ústi brali,“ neskrıvá Kožíšek.