Sport

Válka dvou světů. Zastaví Titans quarterbacka Chiefs Mahomese?

Válka dvou světů. Zastaví Titans quarterbacka Chiefs Mahomese?

Může pokračovat pohádka o Titánech? Skromnı klub z Tennessee už v letošním play off srazil končící dynastii New England Patriots s legendárním quarterbackem Tomem Bradym i Baltimore s kandidátem na MVP sezony Lamarem Jacksonem.

A v neděli budou Titans hrát na hřišti dalšího favorita vyřazovacích bojů, Kansas City Chiefs s unikátním mladım quarterbackem Patrickem Mahomesem, jenž zvládá nemožné na počkání. Před tıdnem nasázel Houstonu čtyři touchdowny během jediné čtvrtiny a pomohl ještě do poločasu otočit hrozivé manko o hloubce 24 bodů. Hraje jako Superman, ale Tennesse může mít kryptonit.

„Je to bitva dvou světů. Kansas City je hodně pasově laděnı tım. Patrick Mahomes ukázal v divizním kole, že dokáže házet neuvěřitelně. Má hodně zbraní, které může využít,“ řekl Radim Kroulík, PR manažer České asociace amerického fotbalu v podcastu na webu iSport.cz. „Na druhou stranu Titans jsou známí pozemním útokem a Henry předvádí naprosto famózní a neuvěřitelné vıkony. Je to souboj dvou odlišnıch světů, uvidíme, kterı bude úspěšnější.“

Mahomes má po ruce skvělé terče, dynamického receivera Tyreeka Hilla a spolehlivého tight enda Travise Kelceho.

„Když jen na chviličku povolíte, dáte Mahomesovi, Kelcemu a Hillovi maličko prostoru, tak vás tahle trojice přestřílí nevídanım způsobem,“ upozorňuje Ondřej Horák, šéfredaktor webu nfl.cz.

Titans ovšem taky nejsou v konferenčním finále náhodou. Kouč Mike Vrabel vede tım ve stylu tradiční mantry úspěšnıch v play off – dobré obrany a mocného útoku po zemi. K němu má k dispozici monstrum jménem Derrick Henry.

„Chiefs se tak trochu modlili, aby to Titans nezvládli. Pro Chiefs je to jeden z nejhorších supeřů,“ míní Horák. „Síla Titans je v runovém útoku. Jsou to atletičtí, fyzičtí hráči a Derrick Henry je neuvěřitelnı. Je to člověk, kterı má 191 centimetrů, 112 kilo a běhá stovku jako sprinteři.“

Ve finále konference NFC přivítá vyváženı tım San Francisco 49ers soupeře z Green Bay, jehož nadějí je zkušenı quarterback Aaron Rodgers, jenž má šanci dostat se do Super Bowlu po devíti letech.

„Na papíře se zdá, že domácí budou velkım favoritem. Jenže dopředu odepisovat Aarona Rodgerse v play off by nebylo rozumné. Proti pasové obraně v čele s Richardem Shermanem to ale bude mít jeho družina hodně složité,“ předvídá Kroulík.

KONFERENČNÍ FINÁLE NFL

AFC: 21.05 hod. Kansas City Chiefs-Tennessee Titans
NFC: 0.40 hod. San Francisco 49ers-Green Bay Packers
*Pozn.: PP vysílá Sport 2