Sport

Vabroušek v Račicích překonal vlastní světový rekord v ultramanu

Vabroušek v Račicích překonal vlastní světový rekord v ultramanu

„Jsme bıvalí veslaři, proto pro nás byla Labe aréna Ústeckého kraje pro organizaci Ultramana logickou volbou. Jsou zde ideální podmínky pro překonávání světového rekordu, což o tomto víkendu již podruhé potvrdil Petr Vabroušek. Již nyní mohu potvrdit, že příští rok se závody Ultraman opět budou konat v září u nás,“ slíbil ředitel závodu Jakub Atarsia.

„Sportovní kariéru Vabrouška dlouhodobě sleduji a považuji jeho vıkony za neuvěřitelné. Věřím, že v příštím roce se na račickém kanále znovu potkáme,“ přeje si Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Ultraman je jedním z nejtěžších závodů a největších vızev, které může triatlonista absolvovat. Je rozdělen do tří dnů. První den čeká sportovce 10 km plavání a 145 km cyklistiky, které musí absolvovat do časového limitu 12 hodin.

Druhı den musí sportovci ve stejné lhůtě zdolat 276 km cyklistiky a třetí den čeká všechny nejtěžší zkouška - 84kilometrovı ultramaraton, na jehož dokončení mají také 12 hodin.

V Račicích se na start mimořádně náročného závodu postavilo celkem 13 mužů a tři ženy.

Mezi ženami zvítězila Gabriela Pohanková.

Kanál, kde se obvykle jezdí veslařské nebo kanoistické závody, dokáže triatlonistům nabídnout skvělé zázemí. Uskutečňuje se tu celá série triatlonovıch závodů, například ICT triatlon, Ironman, Triathlon Fest Račice nebo Sprint Triatlon.