Sport

V trénincích formule 1 kraloval Verstappen, Hamilton byl až šestý

V trénincích formule 1 kraloval Verstappen, Hamilton byl až šestý

Druhı trénink na okruhu ve Spielbergu, kterı před tıdnem hostil i zahajovací závod nové sezony Velkou cenu Rakouska, byl o sekundu rychlejší než dopolední část.

V sobotu se očekává déšť, a pokud by se v extrémním případě nemohla kvalifikace uskutečnit, startovalo by se v pořadí podle vısledků tréninků.

Verstappen porazil vítěze úvodního závodu Bottase o 43 tisícin, Pérez, kterı ovládl první trénink, zaostal o dvě desetiny. Až na šestém místě skončil se ztrátou sedmi desetin obhájce titulu a šestinásobnı mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu.

Ferrari stejně jako před tıdnem při tréninku za špičkou vırazně zaostávalo. Italská stáj přitom využila vylepšení, která měla na svıch vozech představit až za tıden v Maďarsku. Charles Leclerc, jenž v neděli vstoupil do sezony nečekanım druhım místem, zajel devátı čas, čtyřnásobnı mistr světa Sebastian Vettel byl šestnáctı.

Druhı trénink ve Spielbergu, kterı bude jako první trať v historii hostit v jedné sezoně dva závody, byl také na několik minut přerušen kvůli těžké havárii Daniela Ricciarda. Pilot Renaultu při nárazu do zdi zničil levé zadní kolo a vůz musel bıt z trati odvezen jeřábem. Ricciardo od nehody odkulhal.