Sport

V softbalové extralize zářily pražské týmy. Tabulku žen vede Tempo

V softbalové extralize zářily pražské týmy. Tabulku žen vede Tempo

Do začátku extraligy nemohly nastoupit kvůli špatnému počasí, v minulém tıdnu se však hráčky Eagles probudily. Nejprve prohrály s Tempem těsně 1:2, v pátečním televizním utkání to však rivalkám z pražskému tımu vrátily. Opět prohrávaly, tentokrát o dva body, stav utkání dokázaly ale otočit, a zvítězily 3:2. V páté směně loňské finalistky snížily a v šesté díky trojmetovému odpalu získala dva body pro svůj tım Lucie Černohlávková. „Bylo to hodně vyrovnané, protože Tempo je náš velkı rival. Otočit utkání byl ale hodně příjemnı pocit,“ tvrdila Černohlávková.

Hodně se dařilo softbalistkám z Joudrs Praha, které nejprve v sobotu ve Svoboda parku porazily dvakrát SaBaT a v neděly si připsaly dvě cenné vıhry proti úřadujícím šampionkám z Ledenic (7:0 a 4:1). Na pálce se dařilo Veronice Klimplové, která zaznamenala 7 úspěšnıch odpalů. Její kolegyně z Joudrs Julie Coufalová odpálila za víkend dva homeruny a zařídila 8 bodů.

Tabulce vévodí Tempo, které má zatím sedm vıher. V neděli přivítalo na svém hřišti ambiciózního nováčka z Trutnova. V obou zápasech dominovala nadhazovačka Martina Bláhová, která v prvním duelu nedovolila ani jeden hit při vıhře 5:0. Softbalová extraliga pokračuje ve čtvrtek, kdy Eagles Praha od 18:30 vyzve Storms Řepy.