Sport

V odvetě dostali „bůra". Bez houževnatosti neuspějeme, zní z Plzně

V odvetě dostali „bůra

„Je to velká škoda, že jsme doma nezačali vítězně. Lidé, kteří mohli dorazit, tak přišli, a kvůli nim nás mrzí, že se to nepovedlo. Řekl bych, že Sparta byla od prvního střídání všude o krok dřív,“ mrzí útočníka Pavla Musila, jenž se plzeňskému publiku ukázal po přestupu z Olomouce vůbec poprvé.

Západočeští hokejisté se tak v novém letním turnaji nedokázali odpíchnout ode dna skupiny A. Ve čtyřčlenné tabulce jim patří poslední příčka.

„Vısledek odpovídá dění na ledě. Jsme tım, kterı má hokej založenı na fyzické kondici, na pohybu, houževnatosti... A pokud to v tom našem hokeji není, tak s takto kvalitním tımem, jakım je Sparta, prostě neuspějeme. Hosté nás v tom předčili, stejně tak hrou s pukem,“ konstatuje plzeňskı asistent trenéra Jiří Hanzlík.

Sparta byla v zápase aktivnější, po ledě létala a nutno říci, že zvítězila zaslouženě.

Zato Plzni se v koncovce nedařilo, o jedinı zásah domácích se postaral důraznou dorážkou z předbrankového prostoru ve druhé třetině Filip Suchı.

„Určitě to byl návod i pro ostatní útočníky,“ říká Musil o gólu svého kolegy. „Myslím, že kromě toho, že Sparta měla lepší pohyb, rozhodly situace u naší i její brány. Příště to musí bıt o dost lepší.“

Na Plzeňany čeká další střetnutí už dnes, od 17.30 hodin přivítají v Logspeed CZ Aréně kladenské Rytíře. Z dosavadních tří duelů v Generali Česká Cupu nasbírali pouhé dva body.