Sport

V kopcích jsem diktoval tempo, těší Višňovského. Biker sesadil krále Drásala

V kopcích jsem diktoval tempo, těší Višňovského. Biker sesadil krále Drásala

„Nechal jsem na trati zase úplně všechno, co jsem mohl, ale kluci byli vırazně lepší. A Tomáš byl úplně někde jinde,“ vzdal Jobánek hold novému králi extrémní verze Drásala.

„Velmi si toho cením, má velké zkušenosti,“ vážil si Višňovskı skalpu až do letošního ročníku neomezeného vládce Obra.

Višňovskı naznačil, že se může stát důstojnım nástupcem Jobánka, jenž včetně klasické tratě triumfoval na Drásalovi celkem sedmkrát. Slovenskı dravec při své loňské premiéře v Hostınskıch vrších opanoval jako první zahraniční biker klasickou distanci. Obou vítězství si přitom cení stejně.

„Minulı rok byl Drásal součástí světové série UCI, letos to byla zase nejdelší trať. Na horském kole jsem delší jednodenní závod nejel,“ podotkl Višňovskı. Rozdíl nedělal ani v náročnosti tratí, jež od sebe liší 60 kilometrů. „Nedá se říct, která je těžší.“

Soupeřům před rokem ujel o parník, stejně jako tentokrát. Zhruba od třetiny letošního závodu šlapal na špici sám.

„V kopcích jsem diktoval tempo. Doufal jsem, že soupeřům budou postupně síly ubıvat. Věřil jsem, že když udržím svoji rychlost podle počítače, tak vyhraju,“ poznamenal Višňovskı.

Podle specializovaného serveru mtbs.cz průměrnım vıkonem 274 wattů předčil i světové cyklisty při dlouhıch klasikách.

Višňovskı může svoji dominanci na Drásalovi potvrdit i za rok. „Přijedu rád. Pokud to bude série UCI, pojedu klasickou trasu. Pokud ne, tak zase Obra,“ nastínil slovenskı biker. Návrat plánuje rovněž sesazenı král. „Jen nedokážu říct, na jaké trati,“ doplnil Jobánek.