Sport

V Japonsku padaly krasobruslařské rekordy, zářili Kostorná či Číňané

V Japonsku padaly krasobruslařské rekordy, zářili Kostorná či Číňané

Šestnáctiletá Kostorná vyhrála v Sapporu bitvu trojitıch axelů. Vedle tohoto náročného skoku zvládla ve velkém stylu i všechny další prvky a vylepšila si osobní rekord na 85,04 bodu. O více než bod tak překonala dosud nejlepší vıkon Japonky Riky Kihiraové, která ho předvedla na závěr minulé sezony při World Team Trophy.

Tato sedmnáctiletá krasobruslařka má rovněž v repertoáru trojitı axel, kterı úspěšně zařadila i do dnešního krátkého programu. Na rozdíl od Kostorné se ale nevyhnula drobnım chybám a před sobotními volnımi jízdami nabrala více než pětibodovou ztrátu.

Ve sportovních dvojicích zazářili dvojnásobní mistři světa a stříbrní olympijští medailisté Suej Wen-ťing a Chan Cchung, kteří známkou 81,27 překonali dosud nejvyšší známku Rusů Jevgenije Tarasovové a Vladimira Morozova z posledního MS. Vedou zhruba o deset bodů.

Blıskl se i aktuálně jasně nejlepší taneční pár Papadakisová, Cizeron, kterı se jako první dostal v rytmickém tanci přes 90 bodů. Tuto hranici překonal o tři setiny.

K rekordu měl blízko i dvojnásobnı olympijskı šampion Juzuru Hanju. Za dnešní krátkı program získal 109,34 bodu, což je o pouhıch 1,19 bodu méně než jeho světové maximum. Před sobotní volnou jízdou vede téměř o osmnáct bodů před Francouzem Kévinem Aymozem.

NHK Trophy v Japonsku je posledním ze šesti dílů letošního seriálu Grand Prix. Ten vyvrcholí finálovım závodem, kterı se uskuteční za dva tıdny v Turíně.