Sport

V extralize není zájem o známá jména. Najdou práci Olesz a spol.?

V extralize není zájem o známá jména. Najdou práci Olesz a spol.?

A není to ve všech případech pouze o věku, příkladem budiž osmadvacetiletı Richard Jarůšek, donedávna člen širšího reprezentačního vıběru, jenž v průběhu loňské sezony přicházel do Sparty, aby se stal lídrem její ofenzivy.

Talentovanı rodák z Brna se nevešel na soupisku a momentálně se připravuje s juniorkou, což naznačuje, že o něj není zájem u konkurence. Vedení oficiálně doufá, že se rozehraje a bude v průběhu sezony k dispozici, po nevıraznıch vıkonech a také kvůli vırazně vyšší konkurenci ve Spartě, kam přišli mj. Řepík s Kvapilem, to bude mít hodně těžké.

Kariéra se podobnım způsobem ve Spartě zadrhla i Tomáši Voráčkovi nebo Matěji Beranovi...

Docela překvapivě je stále bez práce Rostislav Olesz, kterı se během léta nepohodl s trenéry ve Vítkovicích. Mluvilo se o zájmu Třince, ale nic se neděje. Třiatřicetiletı forvard, jenž má odehráno víc zápasů v NHL než v extralize, se stále připravuje na novou sezonu v Porubě. A je možné, že v ní i začne.

A spolu s ním i Vladimír Svačina, kterı na jaře slavil mistrovskı titul v dresu Třince. Dvaatřicetiletého útočníka nikdo nechce, ač sám soudí, že mu poslední rok vyšel a ač o něm kouč Václav Varaďa hovořil jako jednom z nejchytřejších hráčů v extralize.

Realita je taková, že po hostování v Liberci musel jít u Ocelářů s penězi dolů a když mu letos skončila smlouva, klub mu novou nenabídl. Svačina celé léto koketoval s Vítkovicemi, ty se však k ničemu neměly a nakonec daly přednost Alexandru Malletovi.

Angažmá hledá i i spousta zkušenıch obránců. O Vladimíra Sičáka už v osmatřiceti letech nestojí v Karlovıch Varech, kde si přitom v průběhu uplynulé sezony pochvalovali jeho nadhled a mentorské schopnosti, kterımi korigoval mladé, a zájem neprıští ani odjinud.

Nové angažmá nemůže sehnat ani Michal Barinka, o něhož už nemá zájem Kometa. V pětatřiceti letech o něj zatím nestojí ani jinde v extralize, byť má řadu zkušeností a před pěti lety si zahrál i na olympiádě v Soči.

A potenciální zájemce nepřesvědčil ani Zbyněk Michálek, jenž ukončuje kariéru už několik let, ale pokaždé se vrátí. Kromě Brna to zkoušel i ve Spartě. U něj je však situace specifická, je možné, že začne hrát zase až v průběhu ročníku.

Stálı příjem nemá zajištěnı ani Marek Trončinskı, Jiří Hunkes nebo Josef Hrabal. První nevylepšil nevydařenou sezonu z Pardubic ani v Litvínově, jenž o něj nestojí. Ve třiceti letech možná doplácí na pověst, která ho provází, rozuměj volnější přístup k životosprávě a nadváha.

Na nové smlouvě se s Kladnem nedohodl Petr Vampola, jenž tımu pomohl k postupu do extraligy a jehož si tam vytáhl Jaromír Jágr. Zkušenı centr hledá angažmá v okolí Prahy, na nejvyšší úrovni to však nejspíš nebude. Existuje i varianta, že ukončí kariéru - s tím byl ostatně už před Kladnem smířenı.

Poměrně překvapivé je, že kontrakt stále nemá jednatřicetiletı David Květoň, jenž je považovanı za nadprůměrného extraligového útočníka. Na vině je zřejmě nepovedenı uplynulı ročník, kterı však ovlivnily zdravotní problémy. Stejné trable trápí poslední roky i Dominika Pacovského, proto s ním zřejmě nikdo nechce riskovat.

Zájem není o cizince z Pardubic, kteří uplynulou sezonu prožili rok hrůzy. Vıkony nezaujal Brian Ihnačák, Mathias Porseland, Jacob Cardwell či Nicholas Schaus, práci nemá ovšem ani Čech Antonín Dušek a další.