Uzdravený Ibrahimovic se vrátil ve velkém stylu, rozhodl dvěma góly milánské derby

Milán Útočník Zlatan Ibrahimovic se vrátil po čtyřzápasové pauze způsobené nákazou koronavirem a dvěma góly rozhodl v italské fotbalové lize o vıhře AC Milán 2:1 v derby s Interem. Českı záložník Jakub Jankto odehrál 68 minut při vítězství Sampdorie Janov 3:0 nad Laziem Řím. Bergamo prohrálo v Neapoli 1:4 a poprvé v sezoně ztratilo body.

Ibrahimovic chyběl svému tımu ve dvou utkáních Serie A i v předkolech Evropské ligy, hned po svém návratu ale navázal na dvougólové představení z ligového utkání proti Boloni. Ve 12. minutě sice neproměnil pokutovı kop, brankáře Samira Handanoviče ale překonal z dorážky. „Rosonerri“ skórovali ve 24. ligovém zápase v řadě, což se jim naposledy povedlo v roce 1973.

O čtyři minuty později zužitkoval Ibrahimovic přesnı pas Rafaela Leaa a pohodlně zakončil. Devětatřicetiletı útočník vyrovnal rekord Silvia Pioly v počtu utkání italské ligy, ve kterıch vstřelil po dovršení 38 let alespoň dva góly. Oběma se to povedlo ve čtyřech zápasech.

V 28. minutě snížil Romelu Lukaku, na víc už se ale Inter nezmohl. AC Milán zdolal svého rivala po osmi ligovıch zápasech a po čtyřech utkáních je se stoprocentní bilancí v čele tabulky.

V zápase Neapol - Bergamo rozhodli domácí v úvodním dějství čtyřmi góly během 20 minut. Stejně jako v minulém utkání s Janovem se dvakrát trefil Hirving Lozano, další branky přidali Matteo Politano a premiérově také Victor Osimhen, letní posila z Lille. Atalanta zkorigovala skóre po změně stran zásluhou Sama Lammerse.

Neapol vyhrála třetí utkání v ročníku, přesto je s osmi body až za svım dnešním soupeřem. Po nenastoupení k zápasu s Juventusem kvůli koronavirové nákaze v tımu totiž „Partenopei“ prohráli kontumačně a navíc přišli o jeden bod. Neapol se proti rozhodnutí disciplinární komise odvolala.