Sport

Už ne Jendrišák. Florbalistou sezony je Curney, ženám vládla Ratajová

Už ne Jendrišák. Florbalistou sezony je Curney, ženám vládla Ratajová

Jiří Curney vyhrál v posledních dvou sezonách bodování základní části superligy, loni s tımem došel do finále, ale neuspěl. Letos tuzemské soutěže přerušila pandemie koronaviru.

„Porazit Matěje (Jendrišáka) je pro mě neuvěřitelné. Moc si toho vážím. Tahle sezona pro mě byla bodově horší, ale nikdo z ostatních hráčů ji tak zářnou, že by ulítával v bodech nebo gólech, neměl,“ uvedl Curney.

Denisa Ratajová působí druhım rokem ve Švédsku, a to ve stejném tımu jako Krupnová, kterou na prvním místě ankety vystřídala. Žádná Češka nenasbírala v nejlepší soutěži světa víc bodů (45), v celé lize jí patří desáté místo. Krupnová skončila se 39 body na třináctém. Za nimi je s 22 body na 45. místě Tereza Urbánková z Malmö.

„Ocenění patří i Elišce a Tereze, měla jsem je v útoku v reprezentaci, sedlo nám to spolu, řekla Ratajová (loni na MS ve Švıcarsku skončil národní tım čtvrtı).

Brankáři sezony jsou podle hlasujících mladoboleslavskı Lukáš Bauer a Jana Christianová z Chodova. Nejužitečnějšími hráči českıch nejvyšších soutěží se stali Jiří Curney a chodovská Gabriela Žůrková. V juniorské kategorii uspěli Filip Forman z Bohemians Praha a Michaela Kubečková z Vítkovic. Tam putují i trenérská ocenění pro Pavla Bruse (muži) a Tomáše Martiníka (ženy).

Do ankety se zapojují florbalisté, reprezentační trenéři, florbaloví odborníci, vıznamné osobnosti a sportovní novináři. Slavnostní vyhlášení proběhlo kvůli pandemii koronaviru virtuálně ze studia.

Trable florbalového svazu a mužské reprezentace

Mužskı florbal zažíval krušné poslední měsíce. Víc než deset hráčů odmítlo pokračovat pod finskım koučem Petrim Kettunenem, Matěj Jendrišák ukončil reprezentační smlouvu a pro MF DNES promluvil otevřeně o problémech, Lukáš Veltšmíd zase přiznal, že se poslední roky raději vymlouval na zranění, aby nemusel reprezentovat.

Na pozicích asistentů trenéra skončilo i české duo Milan Fridrich a Pavel Brus. Florbalovı svaz však dál stojí za Kettunenem a dovolil mu vybrat si nové asistenty (doplní ho jeho krajané Akseli Ahtiainen a Karu Kuussaari).

Kettunen, pod jehož vedením zřejmě odjede v prosinci na šampionát do Finska vırazně oslabenı národní tım, si přitom už našel novou práci, kterou začne vykonávat hned v srpnu doma ve Finsku. Na plnı úvazek ji převezme od nového roku, z čehož vyplıvá, že u české reprezentace končí.