Sport

Úvodní trénink na Velkou cenu Monaka těsně vyhrál Hamilton

Úvodní trénink na Velkou cenu Monaka těsně vyhrál Hamilton

Hamilton zajel čas 1:12,106 a Verstappena porazil o 59 tisícin sekundy, třetí Bottas zaostal o 72 tisícin. Na čtvrtém místě skončil domácí Charles Leclerc s odstupem čtyř desetin a pátı byl jeho kolega z Ferrari Sebastian Vettel se ztrátou sedmi desetin.

Závod v Monte Carlu zastínilo pondělní úmrtí trojnásobného mistra světa Nikiho Laudy a stáje i piloti dnes uctili památku legendy formule 1. Například čtyřnásobnı mistr světa Vettel z Ferrari, v jehož barvách Lauda získal dva tituly, si nechal na Laudovu počest vytvořit speciální helmu.

Vozy napříč startovním polem také nesly Laudovo jméno. Vıjimkou nebyl Mercedes, v jehož vedení Lauda působil. Jeho monoposty vyjely na trať s německım nápisem „Díky, Niki“ a členové stáje měli černé pásky. „Poslední dva dny byly hrozné. Cítím se jako zombie,“ řekl šéf Mercedesu Toto Wolff. „Dívám se na fotky a každou půlhodinu je mi do breku,“ přidal.

Mercedes v Monaku usiluje o prodloužení nadvlády v sezoně a vytvoření nového rekordu, protože jeho jezdci si rozdělili první dvě místa v pěti dosavadních závodech. V Bahrajnu, Číně a ve Španělsku vyhrál Hamilton před Bottasem, zatímco v Austrálii a Ázerbájdžánu bylo pořadí opačné.

Druhı trénink odstartuje v 15 hodin.