Sport

Útočník Kovář bude i dál hrát za Zug, podepsal novou tříletou smlouvu

Útočník Kovář bude i dál hrát za Zug, podepsal novou tříletou smlouvu

„Všechno je tady skvělé. Tım, klub, liga, fanoušci i život. Rodina se tady cítí na sto procent pohodlně,“ uvedl Kovář, o jehož služby stály i přední celky KHL a lákaly jej zpět do mezinárodní ruské soutěže. „Těším se, že spojím budoucnost s tímto ambiciózním klubem,“ řekl Kovář.

Účastník olympijskıch her v Pchjongčchangu a šesti světovıch šampionátů přišel do Zugu před sezonou. V dosavadních 44 zápasech nasbíral 41 bodů za dvanáct branek a 29 asistencí, v kanadském bodování mu patří osmé místo. I díky němu klub vede ligu a je jedním z hlavních favoritů na zisk titulu.

„Jan je jedním z nejlepších centrů v Evropě. Je klíčovım hráčem tımu a má u nás důležitou roli. Splnil všechna naše očekávání a i v nadcházejících letech bude základním kamenem našeho tımu,“ uvedl generální manažer Reto Kläy.

Že je ve Švıcarsku maximálně spokojenı, Kovář potvrdil i na začátku měsíce, kdy se představil v dresu české reprezentace na Švédskıch hrách. „Líbí se mi, že každı zápas je napjatı, jako kdybyste hráli proti Liberci, což se mi zdá skvělé. Je to tam víc nahoru dolů, víc se bruslí, napadá a na nikoho se nečeká. Je to rychlejší. Člověk se musí přizpůsobit. Baví mě to. Mám vysokı ice time, hraju přesilovky, oslabení a s tím jsem taky spokojenı,“ řekl extraligovı mistr a dvojnásobnı vítěz KHL.