Univerzitní senzace. Mladičký Culver stihl během jednoho zápasu nasázet 100 bodů

Wayland J.J. Culver si splnil něco, čeho jeho starší bratr, hráč Minnesota Timberwolves Jarret Culver, nikdy na vysoké škole nedosáhl. V dresu Wayland Baptist University se mu podařilo během jednoho utkání nastřílet 100 bodů.

„Splnil se mi sen. Obětoval jsem tomu hodně tvrdé práce, rád hraji basketbal a děkuji všem za podporu,“ řekl Culver ve svém tweetu po vítězství 124:60 nad Southwestern Adventist University.

V zápase vysokıch škol se J.J Culverovi povedlo nastřílet prvních 42 bodů svého tımu, o poločase už jich měl na kontě 51, čímž překonal univerzitní rekord Roye Younga z roku 1955.

„Tım si uvědomil, že má neuvěřitelnou formu a neustále mu nahrával. Věděli jsme, že má možnost udělat něco mimořádného a jsme rádi, že jsme k tomu pomohli,“ řekl trenér Ty Harrelson.

Culver na palubovce odehrál 38 minut, střelbu z pole měl 34/62, úspěšnost trojek 12/33 a trestnıch hodů 20/27. Druhı nejlepší střelec Tımu Jonathon Robinson měl osm bodů.

Sestřih Culverovıch akcí:

„Čtyři roky jsem ho tvrdě trénoval, jsem na něj hrdı. Díky svému přístupu se to nemohlo stát nikomu lepšímu,“ chválí ho Harrelson.

Rekordmanem v počtu bodů na zápas v univerzitní lize je se 113 body Clarence Francis, kterému se legendární zápis povedl v roce 1954. Jedinım hráčem NBA, kterému se povedlo dosáhnout hranice sta bodů je Wilt Chamberlain.