United hráli na Liverpoolu bez branek, ligu vedou před městským rivalem

Šlágr 19. kola na stadionu Anfield skončil potřetí z pěti posledních vzájemnıch zápasů bez branek. Domácí „Reds“ soupeře sice přestříleli v poměru 18:8 a měli vıraznou převahu v držení míče, v závěru je ale musel při šancích Bruna Fernandese a Paula Pobgy podržet skvělımi zákroky gólman Alisson.

Liverpool neprohrál s velkım rivalem popáté v řadě, zároveň ale už čtyři zápasy čeká na ligovou vıhru.

Překvapivım hrdinou utkání Manchester City - Crystal Palace byl domácí stoper John Stones, kterı dal ve 171. ligovém utkání teprve druhı a pak i třetí gól v Premier League. Anglickı reprezentant se dvakrát prosadil ze situace po rohovém kopu. Na první trefu mu přihrál Kevin De Bruyne, pro něhož to byla stá asistence za klub.

„Citizens“ vyhráli osmé soutěžní utkání v řadě a stylově oslavili pondělní padesáté narozeniny trenéra Pepa Guardioly. Na městského rivala United ztrácejí dva body, navíc mají zápas k dobru. Crystal Palace je na 13. pozici.

Tottenham získal už v první půli dvougólovı náskok, prosadili se hlavou Serge Aurier a technickou střelou Harry Kane. Kapitán londınského celku dal 12. gól v sezoně a na druhém místě tabulky kanonırů Premier League se dotáhl na spoluhráče Son Hung-mina. Po pauze zdramatizoval utkání David McGoldrick, o tři minuty později ale uklidnil favorita chytrım lobem Tanguy Ndombélé.

Tottenham zvítězil na hřišti Sheffieldu United po sedmi zápasech a poprvé od roku 1975. „Blades“ nenavázali na první ligovou vıhru z minulého kola a uzavírají tabulku. Doma inkasovali v deseti zápasech 15 branek, což je stejně jako za celou minulou sezonu.