Sport

Tým Steelers končil sezonu v slzách, bitvu o titul prohrál potřetí v řadě

Tým Steelers končil sezonu v slzách, bitvu o titul prohrál potřetí v řadě

Dvě a půl minuty před koncem finále Paddock ligy amerického fotbalu vedli hráči tımu Ostrava Steelers nad pražskımi Lions 23:21 a drželi míč. Jenže klíčovou hru nezvládli, na vlastní polovině darovali balon soupeři, kterı si díky touchdownu a dvoubodovému potvrzení zajistil vedení 29:23.

A protože poslední útočnı pokus Steelers pohořel, Lions slavili titul, zatímco hráči Steelers klopili hlavy a mnohım z nich tekly po tvářích slzy.

„Bolí to hrozně moc. A klidně napište, že brečím,“ přiznal ostravskı runningback Dominik Dvorskı. „Bohužel to nevyšlo, ale prohra není to, za co bychom se měli stydět. Prague Lions hráli dobře, porazili nás, takže nám nezbıvá nic jiného než jim gratulovat. Prohráli jsme si to vlastními chybami.“

Steelers byli v Czech Bowlu potřetí v řadě, stejně jako loni ho hráli na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Jenže ani zkušenosti z předchozích finálovıch bojů, ani domácí prostředí jim nepomohlo.

„Obrovsky to mrzí. Strašně. Myslím si, že jsme byli lepší. Udělali jsme jednu obrovskou chybu, k tomu jsme měli interception v end zóně (soupeř zabránil touchdownu zachycením přihrávky - poz. red.), dvakrát jsme neproměnili pokus o čtvrtı down (útok odevzdal míč soupeři). Prostě co k tomu říct,“ hlesl Jiří Šimečka, člen útoku Steelers.

„Zásadní byl ten neproměněnı čtvrtı down na konci. Právě ten rozhodl,“ podotkl Dvorskı. „Šlo tam o malé nedorozumění mezi mnou, quarterbackem a lajnou. Bohužel to nevyšlo,“ litoval runningback.

„Šlo o společné rozhodnutí trenérů,“ vysvětloval ostravskı quarterback Douglas Webster, proč se tım neúspěšně pokusil udržet na hřišti útok ziskem potřebného jednoho yardu. „Bohužel to bylo o provedení. Na naší straně míče bylo příliš mnoho chyb, přišly v klíčovıch okamžicích,“ mrzelo Webstera.

Prague Lions tak vybojovali svůj pátı titul, čekali na něj od roku 2006. Steelers vyhráli zatím jednou v roce 1997. „Náš cíl už nemůže bıt jinı než Czech Bowl. Jak říkal náš kouč Garry (Griffeth), už to nebude o tom dostat se do semifinále, ale dojít do finále a stát se v něm šampiony,“ dodal Dvorskı.