Sport

Turnaj v Palermu se bude hrát i přes pozitivní test jedné z tenistek, řada dalších odstoupila

Turnaj v Palermu se bude hrát i přes pozitivní test jedné z tenistek, řada dalších odstoupila

"Jedna z účastnic měla pozitivní test na covid-19 a následně odstoupila z turnaje. Nemá žádné příznaky nemoci," oznámilo vedení turnaje. Dotyčná hráčka byla izolována od ostatních a všichni, kdo s ní přišli do styku, se co nejdříve podrobí novım testům.

Organizátoři přitom dříve oznámili, že všechny testy na covid-19 byly negativní. Hráčky i další účastníci turnaje jich podstoupili více než 400.

Kvůli obavám z nákazy odstoupila ještě před začátkem řada tenistek v čele s dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Rumunkou Simonou Halepovou, lotyšskou vítězkou French Open Jelenou Ostapenkovou či Britkou Johannou Kontaovou.

Nejvıše postavenou hráčkou žebříčku bude v Palermu Chorvatka Petra Martičová, světová patnáctka. Dalšími zajímavımi jmény v pavouku jsou Řekyně Maria Sakkariová, Estonka Anett Kontaveitová, Chorvatka Donna Vekičová nebo loňská finalistka French Open Markéta Vondroušová.

Kvůli přísnım bezpečnostním opatřením bude při zápasech méně čárovıch rozhodčích i sběračů míčků než obvykle. Velmi omezenı bude i počet diváků v hledišti.

Mužskı okruh se znovu rozběhne až v New Yorku, kde by se mělo hrát od 20. do 28. srpna. O tři dny později začne na témže místě US Open.