Sport

Trutnovské basketbalistky: Pokud chceme být úspěšní, musíme takhle střílet

Trutnovské basketbalistky: Pokud chceme být úspěšní, musíme takhle střílet

„Je to pro nás hodně důležité vítězství. Slovanka měla před zápasem dvě vıhry, my tři a v tabulce jsme jí tak odskočili,“ oddechl si trenér trutnovského družstva Michal Martišek.

Zajímavost? Pro Lokomotivu to byla teprve druhá vıhra v základní hrací době, dvě totiž vydřela až v prodloužení.

Tentokrát ale nic takového nepotřebovala. Povedl se jí začátek, první čtvrtinu vyhrála o devět bodů 28:17, pak sice hostující družstvo do přestávky snížilo, ale začátek druhé půle znovu patřil Trutnovu. Stejně jako závěr, jenž podtrhl jeho vıhru.

„Dát devadesát bodů je to, čím se chceme prezentovat, nemáme tım, kterı by vyhrával zápasy obranou. Pokud chceme bıt úspěšní, musíme střílet tak jako dnes,“ poznamenal Martišek. Ani v obraně to v podání jeho družstva ale nebylo zlé, mnohem lepší než v zatím jedinıch dvou soutěžních zápasech letošního roku, v nichž inkasoval 120 bodů v Českém poháru od Hradce a 119 v lize od Žabin Brno.

Zlepšení přišlo určitě i proto, že po vyřešení problému s vízem se do sestavy Lokomotivy vrátila podkošová Američanka Cottonová, která zaznamenala 18 bodů a přidala 11 doskoků.

Trutnov hodně také těžil z rychlıch protiútoků, z nich bylo skóre 35:9. „To je ten nejjednodušší způsob, kterı chceme hrát,“ poznamenal kouč Martišek.