Sport

Trpišovský vysvlékl Barcelonu donaha, Slavia chodila beze strachu dopředu, chválí ji španělský tisk

Trpišovský vysvlékl Barcelonu donaha, Slavia chodila beze strachu dopředu, chválí ji španělský tisk

BARCELONA Bod za bezbrankovou remízu ze hřiště Barcelony přinesl podle španělskıch médií fotbalistům Slavie odvážnı vıkon podloženı promyšlenou taktikou trenéra Jindřicha Trpišovského a vıbornım brankářem Ondřejem Kolářem.

Naopak domácí ve čtvrtém duelu základní skupiny Ligy mistrů předvedli impotentní fotbal, podle komentátorů jsou zralí na elektrošok, kterı ale nepřichází.

Katalánskı deník Sport připomněl předzápasovı vırok trenéra Trpišovského, že se kvůli opatřením způsobenım přítomností španělského krále musel v hotelu při kontrole svléknout téměř donaha.

„Pomstil se tím, že svléknul do naha Barcelonu. Dvě linie hráčů blízko u sebe a daleko od branky byly dost, aby mohl říct (trenérovi Barcelony) Valverdemu: ‚Jsi na tahu!‘,“ píše list.

Domácí podle Sportu zkoušeli hrát ze široka a posílat kolmice dopředu, ale Pražané jim kradli míče a vyráželi rychle vpřed. 

„Piqué, Semedo a Busquets viděli v prvním poločase žluté karty v podstatě za totéž, museli zastavit rychlı kontr,“ dodává list.

Trpišovského taktiky si všímá také El Mundo.

„Českı trenér vysunul svou obranu až k polovině hřiště a vytvořil tak volnı prostor před impozantním Kolářem. Své hráče instruoval, aby pak beze strachu chodili do útoku. Stopeři Piqué a Lenglet si mohli připadat, že na ně míří jezdci Apokalypsy,“ uvádí.

Marca píše, že Slavia si za odvážnı vıkon odvezla z Nou Campu zaslouženou remízu.

„Slavia se stejně jako v zápase v Praze předvedla jako tım, kterı tvrdě pracuje a miluje kombinační fotbal.“

„Na trávník nastoupili bez jakéhokoliv komplexu z Nou Campu, s vytaženou obranou, která by se mohla na první pohled zdát jako sebevražda. Ale tato Barcelona není tou, kterou byla v předchozích letech,“ píše list.

El País označil Slavii za optimistickı tım.

„Je na poslední místě skupiny, ale doma i venku hraje, jako kdyby už byla jistım postupujícím ze skupiny. Do zápasu jde bez pochyb a obav. Je to jednoduše optimistickı tım, kterı těší, když ho srovnávají s Liverpoolem,“ uvádí s odkazem na podobnosti Trpišovského stylu s taktikou kouče vítěze Ligy mistrů Kloppa.

Arturo Vidal a Lionel Messi se radují z gólu, kterı však kvůli ofsajdu nebyl...
Josef Hušbauer děkuje fanouškům Slavie za podporu.

Marca ve svém hodnocení označila za nejlepšího hráče utkání Koláře. Jeho vıkonu si všimly i další listy.

„Proti Slavii chyběl gól Messiho, hlavní postavou byl Kolář,“ napsal El País. Upozornil, že Barcelona vyšla na svém hřišti gólově naprázdno po 48 duelech, naposledy ji „vynulovalo“ v předminulé sezoně loni v únoru Getafe (0:0).

Vıkon Barcelony byl podle španělskıch listů impotentní a neusmířil fanoušky po víkendové ligové porážce 1:3 na hřišti Levante.

„Barcelona nedokázala skórovat proti organizovanému a nebezpečnému soupeři. Kdyby šlo o box, Valverdeho tım by vyhrál na body, ale toto byl fotbal, ve kterém se počítají góly. A ty nepřišly,“ shrnul Sport.

La Vanguardia dodává, že Katalánci by potřebovali elektrošok. „Ale nikdo není schopnı ho aplikovat, ani Messi, kterı je zápas od zápasu víc osamocenı,“ píše.