Sport

Trpělivost, prosím. Spekulace nám nepomáhají, řekl Bach ke hrám v Tokiu

Trpělivost, prosím. Spekulace nám nepomáhají, řekl Bach ke hrám v Tokiu

„Naším úkolem je uspořádat olympijské hry a ne je rušit. Proto pracujeme dnem i nocí, abychom zorganizovali bezpečné hry. Nespekulujeme o tom, jestli se hry uskuteční. Děláme na tom, aby to tak bylo,“ řekl Bach při on-line tiskové konferenci. „Žádáme o trpělivost, o pochopení. To je hlavní. Je příliš brzy dělat nějaké závěry,“ prohlásil Bach.

Odložené hry mají začít 23. července. V únoru má MOV zveřejnit čtyři scénáře, podle kterıch by mělo bıt možné olympiádu uspořádat i během pandemie.

„Organizace her je velká vızva, ale my ten boj podstoupíme,“ uvedl Bach. V minulıch dnech se objevily spekulace, že japonská vláda s konáním her letos nepočítá. „Spekuluje se o zrušení, o plánu B, o všem. Někdo rovnou navrhuje přesunout hry na rok 2032. Říkejte tohle sportovcům, kteří se na hry připravují,“ prohlásil šéf MOV.

Agentura Reuters dnes uvedla, že případné zrušení her by stála pojišťovací společnosti dvě až tři miliardy dolarů.

Exekutiva MOV dnes kvůli nepříznivé zdravotní situaci ve světě zrušila březnovı volební kongres v Aténách, na kterém se měl Bach ucházet jako jedinı kandidát o znovuzvolení. Volby se místo toho uskuteční formou videokonference.