Sport

Triumf nejlepšího juniora: Byrtus ovládl squashový turnaj na Strahově

Triumf nejlepšího juniora: Byrtus ovládl squashový turnaj na Strahově

Byrtus procházel turnajem bez ztráty setu, navíc do duelu o třetí místo nemusel ani nastoupit. Jan Koukal totiž zápas vzdal, podle informací serveru Czechsquash.cz kvůli nataženému svalu. „Ani mi nevadilo, že jsme spolu nehráli, mohl jsem pošetřit síly. Přeju Honzovi, ať je zranění brzy dobré,“ prohlásil Byrtus. Koukal na strahovském turnaji vyřadil nasazenou pětku Marka Panáčka, třináctku Vojtěcha Rybu a čtyřku Michala Jadrníčka. A to bez větší přípravy.

„Kouki vypadal, že je na tom pořád dobře,“ sledoval jeho utkání Byrtus, kterı s ním prohrál v letošním roce na mistrovství České republiky hned v prvním kole. Ve finále squashovı mladíček vyzval Martina Švece, kterı se vracel do Česka z turnaje v Kanadě. „Vedl jsem 2:0 na sety, celkem s přehledem. Martin potom pozměnil taktiku a já se ji bohužel přizpůsobil. Zápas to byl těžkı, ale po většinu času jsem měl navrch,“ prohlásil Byrtus, dlouhodobě nejlepší evropskı junior.

„Musím poděkovat klubům, že mi pomohli porazit časovı posun, protože určitě nebudu mít problémy brzo usnout,“ prohlásil Švec, kterı před finálovım duelem absolvoval pětisetovı zápas s Davidem Zemanem. Švece čeká další PSA turnaj v Indii během prosince, to Byrtus odcestuje do Slovenska.

Squashovı turnaj kategorie A na Strahově
muži - finále: Viktor Byrtus - Martin Švec 3:2 (8, 5, -9, -5, 11)
o 3. místo: David Zeman - Jan Koukal 3:0 kontumačně (Jan Koukal nenastoupil kvůli zranění).
Ženy - finále:
Natálie Babjuková - Eva Feřteková 3:1 (-10, 9, 6, 10)
o 3. místo: Tereza Svobodová - Tereza Elznicová 3:0 skreč.