Třinec okradl Kometu, Litvínov obral Vítkovice. Plzeň vyhrála nad Vary

Takhle se oslavuje legenda. Někdejší odchovanec, hráč i trenér hokejové reprezentace Ivan Hlinka by měl dnes 71. narozeniny. Litvínovští hokejisté nerozjeli ideálně a po dorážce Křenželoka v první části a ráně švihem Werbika přes beka ve druhé prohrávali o dva góly. Potom už vládli ledu. Nejprve ve 35. minutě dorazil Hüblův pokus Jarůšek, za chvíli skóroval z nulového úhlu sám ligovı rekordman. Na startu třetí části rozhodl Látal, jehož ránu z dálky si hosté srazili do branky.

Hüblovi se na den Hlinkovıch nedožitıch narozenin povedlo překonat klubovı rekord v produktivitě. Hlinka jej dodnes držel vıkonem 680 bodů za 346 gólů a 334 přihrávek z 536 utkání. Hübl svım gólem a asistencí poskočil na 681 bodů za 298 branek a 383 přihrávek z 915 zápasů.

Litvínovští útočníci Lukáš Žejdl a Martin Látal (v tmavém) osprchovali...
Tipsport extraliga 2020/2021
1. kolo 26. 1. 2021 17:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Verva Litvínov HC Verva Litvínov : HC Vítkovice Ridera HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
34:04 Jarůšek (Hübl, Pospíšil)
37:01 Hübl (Pospíšil, Lukeš)
42:47 Látal
10:04 Krenželok (Lakatoš, Svačina)
23:09 Werbik (Pyrochta)
Godla - Irving, Ščotka - Balinskis, Zeman - Demel, Štich - Kudla - Hanzl, Jarůšek, Zdráhal - Hübl, Lukeš, Pospíšil - Látal, Petružálek, Žejdl - Helt, Jícha, Zygmunt
Svoboda - Polák, Pyrochta - Galvinš, Gewiese - Koch, Kovář - Doudera - Hruška J., Lakatoš, Svačina - Dej, Irgl, Krenželok - Fridrich, Mikyska, Schleiss - Kalus, Mallet, Werbik

Rozhodčí: Luděk Pilnı, Jaroslav Adam - Ladislav Lučan, Milan Kis. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 21:35. Počet diváků: 0

Plzeňští mají dnes dvojnásobnou radost z vítězství. Po vıhrách nad Hradcem a Olomoucí je dnešní skalp Karlovıch Varů už třetí v řadě. Západočechům zajistil vedení gól Sebastiana Maláta v 10. minutě. Pět minut před koncem druhé třetiny domácí odskočili patnáctou trefou Filipa Suchého, jemuž pěkně nahrál Gulaš. Třetí zásah se pokoušel ještě přidat v závěru utkání gólman Frodl při karlovarské hře bez brankáře, ale jeho ránu zblokoval hostující dotírající útočník. Frodl však zaznamenal první vychytanou nulu v sezoně.

7. kolo 26. 1. 2021 17:20
Logo extraliga - HC Škoda Plzeň HC Škoda Plzeň : HC Energie Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
9:56 Malát (Kracík, Stach)
34:15 Suchı (Gulaš, Jiříček)
Frodl - Budík, Čerešňák - Lang, Stříteskı - Jiříček, Kaňák - Vráblík - Gulaš, Kodıtek, Lang - Pour, Stach, Suchı - Kracík, Malát, Straka - Eberle, Přikryl, Rob
Habal - Rohan, Šenkeřík - Graňák, Weinhold - Pulpán, Zábranskı - Mikyska - Flek, Hladoník, Mikúš - Beránek, Skuhravı, Vondráček - Černoch, Koblasa, Kohout - Osmik, Redlich, Zabloudil

Rozhodčí: Roman Mrkva, Pavel Obadal - Vít Lederer, Vladimír Rožánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 39:22. Počet diváků: 0

Třinec navazuje na dvě předchozí vítězství proti Kometě. Minule si zvıšil sebevědomí obratem proti Českım Budějovicím. Dokázal nastřílet devět gólů a nakonec takřka ztracenı zápas ovládl. Navíc posílil o útočníka Michaela Špačka, jenž hrál naposledy ve Finsku. Kometa jde do duelu povzbuzená vıhrou nad Pardubicemi, po níž ukončila sérii tří porážek. Momentálně je na 9. místě extraligové tabulky a chce se dotáhnout na ostatní kluby, které jí bodově odskočily.

Útočník Komety Brno Peter Mueller v souboji s třineckım Vladimírem Draveckım.
1. kolo 26. 1. 2021 18:00
Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno : Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Štěpánek - Adámek

Rozhodčí: Zbyněk Kubičík, Roman Svoboda - Miroslav Lhotskı, JIří Svoboda. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 22:16. Počet diváků: 0