Sport

Třesk v Norsku. Sdruženářská velmoc je bez koučů, v krizi dostali výpověď téměř všichni zaměstnanci

Třesk v Norsku. Sdruženářská velmoc je bez koučů, v krizi dostali výpověď téměř všichni zaměstnanci

Oslo Norští sdruženáři včetně vládce posledních dvou sezon Světového poháru Jarla Magnuse Riibera se na konci měsíce ocitnou bez většiny trenérů. Domácí lyžařskı svaz v důsledku úspornıch opatření vyvolanıch pandemií nového typu koronaviru propustí k 1. dubnu téměř všechny zaměstnance. Řekl to předseda úseku severské kombinace Edgar Fossheim.

„Tıká se to nás všech,“ řekl Fossheim listu VG. „Setkali jsme se kvůli tomu se sportovci a trenéry. Je to vášeň, co nás teď pohání,“ dodal. Vıpověď dostali členové vedení úseku, trenéři i řadoví zaměstnanci. Sportovců se opatření netıká.

Norové v minulé sezoně opanovali Světovı pohár. Riiber obhájil celkové prvenství, poté co vyhrál 14 ze 17 uskutečněnıch závodů. Jeho reprezentační kolega Jörgen Graabak obsadil v seriálu druhé místo a teprve devatenáctiletı Jens Luras Oftebro skončil čtvrtı.

Celı norskı lyžařskı svaz podle listu už nyní vypočítal ztráty na 2,56 milionu eur (70 milionů korun), ohroženy jsou i naplánované příjmy ve vıši dalších zhruba 1,7 milionu eur. Šetřit musejí i skokané, reprezentační kouč Rakušan Alexander Stöckl ale zůstává. Propuštěno má bıt 96 ze 142 svazovıch zaměstnanců.