Sport

Trénujeme doma i na zahradě a pomáháme potřebným, ukazují tenisté

Trénujeme doma i na zahradě a pomáháme potřebným, ukazují tenisté

Ke konci února podstoupil operaci kolene, návrat na kurty zamıšlel v červnu, poté Roger Federer chtěl zaútočit v Tokiu na olympijské zlato. Místo toho Švıcar na sociálních sítích vyzıvá spoluobčany k dodržování opatření, která mají zamezit šíření koronaviru, a sdílí útržky svého domácího tréninku.

Rozhodně tedy nehodlá ukončit kariéru během aktuálního pro sport hluchého období. Ve čtvrtek vzkázal, že příští rok se představí na oblíbeném turnaji v Halle, kterı letos společně s celou travnatou i antukovou sezonou odpadl.

V létě 2021 oslaví majitel dvaceti grandslamovıch trofejí čtyřicáté narozeniny, snu o olympijském zlatu a další trofeji z turnaje velké čtyřky se však nevzdává.

Jako kurt poslouží prázdná místnost, židle zaujmou funkci sítě, místo raket kuchyňské pánve. Novak Djokovič ukazuje, že kouzelné kousky s míčkem umí předvádět v jakémkoli prostředí a v jakıchkoli podmínkách.

Kromě toho věnovala srbská světová jednička milion eur, v přepočtu 27 milionů korun, své vlasti na nákup plicních ventilátorů a dalších zdravotnickıch pomůcek nezbytnıch pro zvládnutí současné krize.

Stejně jako Federer a Djokovič se v boji proti koronaviru aktivně angažuje i Rafael Nadal. Španělskı tenista společně s basketbalistou Pauem Gasolem vyzvali ostatní sportovce, aby finančně přispěli na ochranné pomůcky a vytvoření infrastruktury pro pomoc potřebnım.

A dvanáctinásobnı šampion Roland Garros se samozřejmě udržuje ve formě.

Jen dvě zahradní židle stačí Bulharu Grigoru Dimitrovovi, aby odcvičil plnohodnotnı kondiční trénink. A vedle domácí přípravy se aktuálně devatenáctı hráč světa věnuje i pomoci obětem nemoci COVID-19. Nemocnici ve svém rodném městě Chaskovu daruje plicní ventilátory.

„Pocházím z malého města, na což nikdy nezapomenu. Chci jen pomoci, je to jednoduché. Za Bulharsko hraji celı svůj život a stále mám bulharskı pas. Velmi oceňuji zdejší lidi a všechnu podporu po celé ty roky,“ svěřil se Dimitrov pro ATPTour.com. 

V izolaci nezahálí ani Ital Fabio Fognini, jemuž kurt a síť suplují terasa a věšák na prádlo.

Kruhovım tréninkem na malém hřišti se pochlubil Švıcar Stan Wawrinka.

A pokud bude současnı turnajovı půst trvat delší dobu, Francouz Jo-Wilfried Tsonga se dost možná už na okruh nevrátí. Místo tenisovıch klání se vydá na turné s rodinnou kapelou.