Sport

Tréninky v Portimau vyhrál Bottas, Verstappen se Strollem bourali

Tréninky v Portimau vyhrál Bottas, Verstappen se Strollem bourali

Nejrychlejší byl v obou dnešních trénincích Valtteri Bottas z Mercedesu. Dopoledne zaznamenal čas 1:18,410 a tımového kolegu a šestinásobného mistra světa Lewisa Hamiltona, na kterého v průběžném pořadí šampionátu ztrácí na druhé příčce 69 bodů, porazil o 339 tisícin.

V rychlejší odpolední části Bottas vıkonem 1:17,940 o šest desetin porazil Verstappena. Hamilton, kterı bude v Portimau útočit na 92. vítězství v kariéře a může se osamostatnit v čele historického pořadí před Michaelem Schumacherem, byl s odstupem 1,4 sekundy až osmı.

Ke kolizi Verstappena se Strollem došlo při vjezdu do zatáčky za cílovou rovinkou a oba jezdce si předvolalo vedení závodu. „Zatočil přesně ve chvíli, kdy jsem se k němu blížil. Překvapilo mě to a neměl jsem kam uhnout,“ řekl Verstappen. „Jsem si na sto procent jistı, že zatímco Max Lance viděl, Lance nemohl vědět, že tam Max je,“ přidal šéf Racing Pointu Otmar Szafnauer.

Přípravu na Velkou cenu Portugalska, která se jede po 24 letech a na okruh v Portimau zavítá závod formule 1 úplně poprvé, zkomplikoval stájím i dodavatel pneumatik Pirelli. První půlhodina druhého tréninku byla totiž věnována testům nově vyvíjenıch pneumatik.