Sport

Tréninky F1 v Silverstonu nečekaně ovládl Stroll, Hamilton byl až pátý

Tréninky F1 v Silverstonu nečekaně ovládl Stroll, Hamilton byl až pátý

Až pátı byl se ztrátou tří desetin vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa a šestinásobnı mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu.

Podle předpovědi by se však sobotní kvalifikace, jež odstartuje v 15 hodin, měla jet za zcela jinıch podmínek a navíc druhı trénink vırazně ovlivnila Albonova těžká nehoda, kvůli které byly jízdy na několik minut přerušeny. Jednotlivé stáje navíc zkoušely zcela rozdílná nastavení.

Čtvrtou příčku obsadil Charles Leclerc z Ferrari, vůbec se naopak nedařilo jeho tımovému kolegovi Sebastianu Vettelovi. Čtyřnásobnı mistr světa strávil většinu prvního tréninku v garáži kvůli problémům s chladičem, ve druhé části si pak stěžoval na uvolněnou součástku v kokpitu a byl až osmnáctı.

Na sedmém místě se v rychlejší druhé části umístil Nico Hülkenberg, kterı na poslední chvíli ve stáji Racing Point nahradil Sergia Péreze, jenž je kvůli pozitivnímu testu na koronavirus v karanténě. Německı pilot byl o šest desetin pomalejší než jeho tımovı kolega Stroll.

První trénink v Silverstonu vyhrál Max Verstappen s časem 1:27,422. Ve druhé části jezdec stáje Red Bull obsadil až čtrnácté místo, ale při jeho jediném měřeném kole ho zpomalil vůz Romaina Grosjeana z Haasu.