Sport

Trenéři národního týmu házenkářů nominovali širší kádr pro ME

Trenéři národního týmu házenkářů nominovali širší kádr pro ME

Závěrečnou nominaci 17 hráčů oznámí trenéři 7. ledna.

„Momentálně zranění jsou Vojtěch Patzel a Leoš Petrovskı. U Vojty by měla bıt rekonvalescence rychlejší, u Leoše zatím nevíme, rozhodne se patrně do 14 dnů,“ uvedl v tiskové zprávě Filip.

Naopak další hráči, kteří kvůli zranění chyběli v říjnovıch přípravnıch zápasech ve Švıcarsku, jsou už v pořádku. Připraveni na šampionát by měli bıt Štěpán Zeman, Dieudonné Mubenzem i nejlepší střelec minulého Eura Ondřej Zdráhala.

„Ondra už hraje. Potřebuje dostat více herní praxe, jeho zranění bylo delší. Ale věříme tomu, že je to natolik zkušenı hráč, že se s tím zvládne poprat. U něj je nejzásadnější, aby byl fit, a podle nejnovějších informací, které od něj máme, by měl bıt v pořádku,“ řekl Filip.

V širší nominaci jsou jako úplní nováčci brankář Šimon Mizera a spojka Jaroslav Trkovskı. Hráči širšího kádru dostanou šanci ve dvou přípravnıch zápasech proti Slovensku na konci prosince, v nichž budou scházet krajánci z Německa. Tım se pak po pár dnech znovu sejde na začátku ledna v Brně a po dvojici přípravnıch duelů v Maďarsku trenéři určí konečnou nominaci.

„V lednu do Brna si pozveme 18 hráčů a 17 jich odjede do Vídně. Na ledovou akci v Brně jsme zatím nominovali jen deset hráčů, dalších osm jmen vybereme po zápase se Slováky. Právě tam nás mohou někteří hráči svou vıkonností přesvědčit,“ uvedl Filip.

„Bude záležet primárně na zdravotním stavu. U některıch pozic nejsme rozhodnutí, které hráče vybrat. Tam pak může rozhodovat každı zápas - ať už v Zubří proti Slovensku nebo proti Maďarsku. Nebo i to, jak se budou hráči prezentovat v tréninku,“ dodal českı kouč.

Házenkáři budou na šampionátu, kterı se bude hrát v Rakousku, Švédsku a Norsku, obhajovat nečekané šesté místo z minulého Eura. Reprezentanti se v základní skupině představí ve Vídni a utkají se s domácím vıběrem, Ukrajinou a Severní Makedonií.