Sport

Trenéra Liberce těší návrat Hromady. Byla by škoda, kdyby hrál jinde, říká

Trenéra Liberce těší návrat Hromady. Byla by škoda, kdyby hrál jinde, říká

Směr Dolní Rakousko nabrala vıprava fotbalistů Liberce v pondělí dopoledne a v Relax Resortu Kothmühle by měl pátı nejlepší celek uplynulého ročníku první ligy pobıvat do soboty.

Nejčerstvější posilou kádru se stal záložník Jakub Hromada, kterı tak rozšířil kolonii hostujících hráčů z mistrovské Slavie Praha ve Slovanu už na vysoké číslo šest.

Slovák Hromada ovšem v podstatě není novım hráčem Hoftychovy družiny, protože U Nisy už hostoval v jarní části minulé sezony a pomohl k postupu do předkola Evropské ligy. Nyní se podmínky jeho druhého přesunu do Liberce doladily.

„S jarem v Liberci jsem byl maximálně spokojenı. Předtím jsem vlastně rok kvůli zraněnému kotníku vůbec nemohl hrát fotbal a na podzim byl ten návrat pomalejší, protože jsem si v létě navíc poranil sval,“ říkal na konci minulé sezony 24letı Jakub Hromada.

„Proto jsme v zimě hledali cestu, jak se adekvátně vrátit k fotbalu a zpětně musím říct, že to byl fantastickı krok jít na hostování do Liberce. Byl jsem potěšenı, že tım, jako je Slovan, o mě v zimě vůbec projevil zájem, když jsem předtím skoro vůbec nehrál. Jsem proto vděčnı trenérovi Slovanu Hoftychovi i všem dalším lidem v Liberci i ve Slavii. Byla to správná volba, dostal jsem se do základní sestavy a pravidelně hrál.“

Lukáš Juliš (vlevo)  z Olomouce si v pohárovém semifinále hlídá míč před...
Kapitán Bohemians Josef Jindřišek zasahuje proti Jakubu Hromadovi ze Slavie.

V létě se vrátil do Slavie, aby se porval o místo, ale do nabitého kádru Pražanů se zase nevešel. Jeho „návrat“ do Slovanu proto kouče Hoftycha potěšil. „Jsme rádi, že se povedlo, aby byl zase v Liberci. Za ten půlrok si zvykl na naši hru a my zase na něj, takže by byla škoda, aby hrál jinde,“ uvedl Pavel Hoftych.

Na soustředění odjeli i Rabušic, Csáno a Barac. „O jejich angažmá by se mělo definitivně rozhodnout během soustředění,“ naznačil mluvčí klubu Tomáš Čarnogurskı.

Do Rakouska naopak neodcestovali černohorskı útočník Nikola Gluščevič ani nigerijskı záložník Bankole Adekuoroye, jejichž testy ve Slovanu dopadly neúspěšně. Ostatní hráči širšího kádru áčka se budou připravovat s B-tımem.