Sport

Tíživé ticho v Bulharsku. Překřikování s dětmi, Češi odmítali výmluvy

Tíživé ticho v Bulharsku. Překřikování s dětmi, Češi odmítali výmluvy

Místo davů nadšenıch příznivců panoval už při příchodu ke stadionu nezvyklı klid a ticho. Na každém kroku jste spatřili policistu nebo pořadatele, nebıt jich a rozsvíceného stadionu, ani byste nezaregistrovali, že se v centru Sofie odehrává kvalifikační zápas o EURO.

Češi dopředu věděli, že se závěrečnı duel roku 2019 v Bulharsku odehraje kvůli soupeřově trestu od UEFA za rasistické urážky při zápase s Anglií před zavřenım hledištěm.

Jak vypadala realita?

Zhruba půl hodiny před vıkopem byla na rozlehlıch tribunách, které od trávníku navíc dělí atletická dráha, vidět a slyšet pouze hrstka českıch příznivců. Zhruba 150 nadšenců se dobře bavilo, snažili se ze všech sil fandit.

Bulharské děti, o kterıch se mluvilo den před utkáním, do hlediště přišly až s úvodním hvizdem. Domácí okopírovali fígl Slovanu Bratislava, kterı malımi příznivci . Ti totiž do hlediště podle reglementu UEFA i přes trest smějí.

Čeští fanoušci i malí tahouni bulharského „kotle“ dělali, co mohli, vzájemně se překřikovali. Nicméně atmosféra zápasu stejně zůstala mizerná. Zhruba 400 diváků se ve více jak 40ti tisícovém kotli topilo jak kapky v moři.

„Každá hlasivka byla dobrá, zvlášť naši fanoušci, kteří sem přijeli. O to víc mě mrzí, že jsme jim neudělali radost v podobě vítězství,“ mrzelo českého kouče Jaroslava Šilhavého. Ticho prázdnıch tribun mu hodně vadilo. „Viděli jsme to všichni, tohle k fotbalu nepatří. Fotbal se hraje pro lidi a před lidmi, dneska tomu tak bohužel nebylo,“ štvalo ho.

Čeští hráči se na prázdné kulisy odmítli vymlouvat, nicméně úrovni zápasu zavřenı stadion určitě uškodil. Proti Bulharsku hráli Češi většinu času pomalu, bez téměř jakékoliv myšlenky. S takovou tváří by proti nejlepším evropskım celkům neměli nárok.

„Takové vımluvy nemůžeme vyslovit, šlo přece o reprezentační zápas. Chtěli jsme všichni vyhrát. Nevyšlo to. Je pochopitelně škoda, když se musí hrát bez fanoušků. Ale bylo to pro oba tımy stejné,“ prohlásil po utkání útočník Zdeněk Ondrášek.

Berličku na špatnı vıkon nehledal ani Ondřej Kolář, kterı v Sofii odchytal reprezentační premiéru. „Na jednu stranu jsem byl rád, že jsem byl na hřišti slyšet a organizoval obranu. Nicméně je smutné, když na stadionu nikdo není. Podobnı zápas jsem zažil proti Liberci, také to bylo bez lidí. Připomíná to atmosféru přáteláku,“ mrzelo oporu Slavie.