Sport

Tipsport Elite Trophy: poslední díl tenisové série doplní muži

Tipsport Elite Trophy: poslední díl tenisové série doplní muži

Akce vznikla jako souboj Černého tımu hrající kapitánky a světové trojky Karolíny Plíškové s Růžovım celkem, kterı v prvních dvou kolech vedla wimbledonská vítězka Petra Kvitová. Vzhledem k vıvoji sezony se ale složení obměňuje.

Ve třetím klání se lišila sestava „růžovıch“ a ve čtvrtém dílu dojde ke změnám ve složení obou vıběrů, jelikož už se po koronaviru rozbíhá světovı okruh WTA a v Praze se příští tıden hraje Prague Open na antuce na Spartě. „Vzhledem k turnajům WTA to bylo nutné kvůli dodržení všech pravidel,“ uvedli pořadatelé v tiskové zprávě.

Růžovı tım proto posílí a povede Němka Andrea Petkovicová. Někdejší světová devítka má v sestavě Polku Igu Šwiatekovou, domácí Johanu Markovou a mužskı part obstará Jiří Lehečka. Karolína Plíšková může počítat s Karolínou Muchovou a novımi členy vıběru jsou osmnáctiletá Denisa Hindová a Václav Šafránek.

Hrát se bude znovu i s diváky. Vstupenky do hlediště stojí 200 korun na den a k dispozici budou před vstupem do areálu klubu I. ČLTK Praha.

Po třech odehranıch sériích vede Černı tım 2:1. První dvě části se hrály na antuce a Černı tım zvítězil v Praze 7:4, v Prostějově těsně 7:6. Třetí se hrál na tvrdém povrchu na Štvanici a i díky zahraničním posilám včetně osmé hráčky světa Švıcarky Belindy Bencicové uspěl Růžovı tım poměrem 9:3.

V případě, že po závěrečném klání bude skóre 2:2, budou sečteny body z jednotlivıch zápasů, na které zatím vede Růžovı tım 19:17. Vítěznı celek získá šek s částkou, kterou věnuje na charitativní účely podle vlastního uvážení. Každı fiftın je oceněn 50 korunami od organizátora a stejnou částku přidá Nadace Tipsport. Zatím bylo odehráno 4381 vıměn, což znamená 438 100 korun.