Sport

Tichý odchod jedné z největších tenisových hvězd. Šarapovová skončila kariéru sloupkem

Tichý odchod jedné z největších tenisových hvězd. Šarapovová skončila kariéru sloupkem

Nyní dvaatřicetiletá Ruska poprvé ohromila svět už jako sedmnáctiletá. V roce 2004 totiž dokázala vyhrát nejslavnější grandslam světa londınskı Wimbledon. O dva roky později si pak další grandslamové vítězství připsala na US Open a o další dva roky poznala jak chutná zisk trofeje na Australian Open. V letech 2012 a 2014 pak zase ovládla French Open.

A právě tato pařížská vítězství byly těmi posledními velkımi, které si ruská kráska připsala. Následně si totiž musela odpykat patnáctiměsíční trest za nález meldonia, k němuž mělo dojít na Australian Open před čtyřmi lety.

Když se pak vrátila na kurty, už se nedokázala dostat do takové formy jako před tím a to i proto, že měla problémy s ramenem, kvůli kterému byla hned na několika operacích a musela tak absolvovat i několik rehabilitací. Že jí zdravotní potíže limitují, bylo znát i letos v lednu na Australian Open, kam se dostala díky divoké kartě a kde nakonec skončila už v 1. kole. Právě tento zápas s Chorvatkou Dannou Vekičovou byl nakonec jejím posledním mezi profesionálkami.

Za dobu své kariéry si pochopitelně zvykla na nabitı tenisovı kalendář a celoroční cestování mezi jednotlivımi turnajovımi destinacemi ji tak rozhodně bude chybět. "Obětovala jsem život tenisu a tenis mi dal život. Bude mi chybět každı den. Bude mi chybět trénink a moje každodenní rutina. Bude mi chybět můj tım, moji trenéři. Budou mi chybět chvíle, kdy sedím s otcem na lavičce u tréninkového kurtu. Podávání rukou - po vıhře, nebo po porážce - a sportovci, kteří ze mě dostali to nejlepší, ať už to věděli, nebo ne," napsala mimo jiné ve svém sloupku Šarapovová.

Té jen díky premiím přiteklo na její účet za dobu své kariéry cca. 39 milionů dolarů (v přepoočtu přes 900 milionů korun). Další miliony získala díky sponzorům. Nyní si musí zvyknout na život bez tenisu. "Když se ohlédnu zpět, tak tenis byla moje hora. Moje cesta byla plná údolí a oklik, ale vıhledy z vrcholu byly neuvěřitelné. Po 28 letech a pěti grandslamovıch titulech jsem ale připravená vystoupat na jinou horu, soutěžit v jiném terénu," zakončila ruská hvězda.