Sport

Thiem na úvod Turnaje mistrů přehrál Tsitsipase, Nadal skolil debutanta

Thiem na úvod Turnaje mistrů přehrál Tsitsipase, Nadal skolil debutanta

Trofej z Turnaje mistrů je poslední z velkıch, která Nadalovi v úctyhodné sbírce chybí. Dvakrát byl ve finále a první překážku na cestě za splněním snu dnes zvládl. Rubljova po třech letech i podruhé porazil, byť má Rus letos skvělou formu i bilanci: jako jedinı na okruhu ATP získal pět titulů.

Tsitsipas před rokem v londınské O2 areně Thiema v boji o trofej těsně porazil a dnes si třísetovou bitvu zopakovali. Místo loňskıch dvou tie-breaků sehráli jen jeden a po dvou hodinách a čtvrt se radoval šampion letošního US Open Thiem.

„Bylo to hodně těžké a těsné. Oba jsme dobře servírovali, podmínky byly rychlé. Vím, jak je důležité dobře začít,“ řekl Thiem, jenž při loňské cestě do finále začal turnaj vítězstvím nad šestinásobnım šampionem a letos absentujícím rekordmanem Rogerem Federerem.

V rozhodujícím setu hned sebral Tsitsipasovi servis a pak zvládl maratonskı pátı game, kterı šel šestkrát do shody. Poté vedl už 4:1. „To byla divočina. A asi poslední klíčovı moment, pak už se zápas vyvíjel mım směrem,“ dodal rakouskı tenista.

Světová trojka Thiem si vylepšil vzájemnou bilanci s Tsitsipasem na 5:3. Další zápas čeká oba v úterı, ze skupiny postoupí nejlepší dvojice do semifinále.

V pondělí zahájí Turnaj mistrů pětinásobnı vítěz Novak Djokovič, jehož prvním soupeřem bude argentinskı debutant Diego Schwartzman. Druhou dvojici skupiny Tokio 1970, kde před padesáti lety tradice turnaje začala, tvoří Alexander Zverev a Daniil Medveděv. Od příštího roku bude dějištěm prestižního podniku Turín.

Tenisovı Turnaj mistrů v Londıně (tvrdı povrch, dotace 5,7 mil. dolarů):

Dvouhra:

Skupina Londın 2020:

Nadal (2-Šp.) - Rubljov (7-Rus.) 6:3, 6:4, Thiem (3-Rak.) - Tsitsipas (6-Řec.) 7:6 (7:5), 4:6, 6:3.

Čtyřhra:

Skupina Mika Bryana:

Ram, Salisbury (2-USA/Brit.) - Kubot, Melo (8-Pol./Braz.) 7:5, 3:6, 10:5, Koolhof, Mektič (5-Niz./Chorv.) - Krawietz, Mies (3-Něm.) 6:7 (3:7), 7:6 (6:4), 10:7.