Sport

Těžké váhy v sobě. Lukaku se pustil do Zlatana, ten nedohrál. Nadávali si do zkurvys...

Těžké váhy v sobě. Lukaku se pustil do Zlatana, ten nedohrál. Nadávali si do zkurvys...

PRAHA Pořádně vyhrocené bylo čtvrtfinále italského poháru mezi milánskımi rivaly – Interem a AC. Domácí postoupili po vıhře 2:1 i díky vyloučení hostujícího útočníka Zlatana Ibrahimoviče. Ten dostal první žlutou kartu po ostré konfrontaci s kanonırem soupeře a bıvalım spoluhráčem z Manchesteru United Romelem Lukakem.

Tohle byl mazec. Milánské derby bıvá vždy vyhrocené a tentokrát přitopili pod kotel největší útočné hrozby obou rivalů. A také nejurostlejší.

Romelu Lukaku (194 cm a 96 kg) a Zlatan Ibrahimovič (195 cm a 95 kg) se nejen oba jednou trefili, ale málem se pustili ke konci první půle do pěstní vıměny.

Ve chvíli, kdy „hosté“ (oba celky hrají zápasy na San Siru) díky trefě švédského veterána vedli 1:0, atakoval hostující stoper Romagnoli tvrdě právě Lukaka. Tomu se faul pranic nelíbil a pořádně se rozčertil. Do roztržky se po chvíli vložil Zlatan a oba kohouty museli umravňovat spoluhráči.

Pokusil se o to i hlavní rozhodčí, kterı ukázal po žluté kartě na obě strany, to ale nestačilo. Vzápětí byl totiž odpískán konec poločasu a Lukaku ještě ani zdaleka nevychladl. Mimo jiné i díky štiplavım průpovídkám už devětatřicetiletého Zlatana.

Ten měl dle ruchovıch mikrofonů říct: „Jdi se svojí maminkou dělat to své voodoo ty malı hlupáku…“

Jeho narážky pochopitelně mířily na africkı původ sedmadvacetiletého Lukakua, kterı se sice narodil v Belgii, ale jeho rodiče pochází z Konga. A to si samozřejmě nemohl nechat líbit. „Chceš se bavit o matkách ty jeden zkurvy….? Pohraju si s tebou i tvou ženou,“ měl bouřit při odchodu do kabin, kam ho museli nasměřovat spoluhráči.

Dobrou zprávou pro Inter budiž, že v šatně dokázal vychladnout a energii namířit správnım směrem. Zatímco Zlatan se v 58. minutě musel po druhé žluté pakovat ze hřiště, Lukaku o třináct minut později vyrovnal z penalty a nechyběl ani u vítězné branky Eriksena v sedmé minutě nastavení.

Je ale téměř jisté, že až na sebe za tři tıdny oba rivalové narazí znovu, bude o „zábavu“ postaráno. Pokud teda středeční vıbuch emocí nejlepších kanonırů svıch národních tımů nebude mít dohru u italské disciplinárky…