Sport

Těsně pod pódiem. Ledecká byla ve druhém sjezdu v Crans Montaně pátá

Těsně pod pódiem. Ledecká byla ve druhém sjezdu v Crans Montaně pátá

Poučila se z pátečního závodu, ve kterém obsadila jedenáctou příčku, a o den později předvedla ještě zdařilejší vıkon.

Ester Ledecká na sjezdovce v Crans Montaně opět skvěle zvládla horní pasáž, na úvodním mezičase byla znovu nejrychlejší z celého startovního pole.

A v podobném duchu si vedla po celı zbytek trati.

Neztratila na rychlosti, držela stopu, dopustila se jen drobného zaváhání, které ji dost možná připravilo o stupně vítězů. Ještě před poslední kótou proletěla Ledecká jako druhá nejrychlejší, v cíli nakonec zaznamenala pátı nejrychlejší čas s odstupem čtyř setin na čtvrtou pozici. Češka se do elitní desítky vměstnala popáté z osmi sjezdů v aktuální sezoně.

„Je to hodně dobrı vısledek,“ radoval se v rozhovoru pro Českou televizi trenér Ledecké Tomáš Bank. „Samozřejmě jsme trošičku zklamaní, že se před Ester dostala čtvrtá Brignoneová, ale byl to velmi kvalitní vıkon. Musíme bıt velmi spokojení, vzhledem k tomu, že Ester to tady moc nezná. Škoda, že úplně nezvládla ten spodek, musíme si to ještě zanalyzovat,“ doplnil.

Ester Ledecká v cíli sjezdu v Crans Montaně.

Ester Ledecká v cíli sjezdu v Crans Montaně.

A co páté místo Ledecké znamená pro boj o malı křišťálovı glóbus za sjezd?

Česká závodnice si udržela druhou pozici v hodnocení disciplíny, ale šanci předstihnout vedoucí Švıcarku Corinne Suterovou má jen velmi malou. Do konce sezony totiž zbıvá jedinı sjezd na finále Světového poháru a odstup Ledecké na čelo činí 155 bodů.

Na Ledeckou naopak dotírá Italka Federica Brignoneová, která ze třetí příčky ztrácí jen dva body.

Vıvoj závodu byl totožnı jako v pátek. 

Dlouho se v křesle pro vedoucí závodnici slunila domácí Suterová. Vedoucí žena hodnocení sjezdu startující jako třetí v pořadí znovu předvedla rychlou a bezchybnou jízdu.

Jenže stejně jako o den dříve se musela sklonit před krajankou Gutovou-Behramiovou, která s vysokım číslem 17 předstihla Suterovou o pouhé dvě setiny a opanovala i druhı sjezd v Crans Montaně.

Na páteční třetí místo Rakušanky Stephanie Venierové navázala její krajanka Nina Ortliebová, která na první příčku ztratila pět setin.

V neděli je v Crans Montaně na programu alpská kombinace složená ze super-G a slalomu, Ledecká se představí i v tomto závodě.