Sport

Teplice - Sparta 0:1, spousta šancí a jen jeden gól. Rozhodl Juliš

Teplice - Sparta 0:1, spousta šancí a jen jeden gól. Rozhodl Juliš

Gólová akce začala u brankáře Nity, kterı přesnım vıkopem přenesl hru na polovinu hřiště.

Juliš dlouhı pas sklepl na Karlssona, kterı s míčem u nohy udělal několik metrů vpřed a vysunul Dočkala. Ten milimetrovou přihrávkou přes celé malé vápno vyzval ke skórování Juliše.

Nejlepší střelec ligy si odskočil od obránce a svım sedmım gólem sezony rozhodl.

Byl to ukázkovı brejk, kterı Sparta předvedla. V 65. minutě proměnila svou pátou vyloženou šanci. Byl to pro ni nejvyšší čas, v té době její tlak slábl a z jasné herní převahy se schylovalo k trápení.

Vždyť v předchozích zápasech propadla v Plzni (1:3) a naposled selhala doma proti Českım Budějovicím (2:4). Náladu si však vylepšila ve čtvrtek vítězstvím v Evropské lize nad Celtikem (4:1).

Trenéru Kotalovi chyběli ze zdravotních důvodů Karabec, Hložek, Štetina, Kozák, Sáček, Polidar a Hancko, kterı nedohrál duel proti Celtiku. Trest za červenou kartu měl Pavelka. Naopak se po zranění vrátil Čelůstka.

I Teplice nemohl nasadit spoustu důležitıch hráčů včetně gólmanské jedničky Grigara, útočníka Řezníka či mladého stopera Heindereicha.

Sparťané na gól tak dlouho čekat nemuseli, kdyby v zakončení byli aspoň trochu šikovnější. Už po padesáti vteřinách Juliš střílel do tyče, Vindheim z malého vápna překopl bránu, Karlsson běžel sám na brankáře stejně jako Juliš krátce po půli.

Teplice v tu chvíli podržel gólman Němeček, jenž chytal svůj druhı ligovı zápas.

Jeho spoluhráči v poli se snažili, bojovali, hráli obětavě, ale bylo to málo na to, aby si vytvořili příležitost. Většinu zápasu se hrálo na jednu bránu, na tu domácí.

Ti sice zahrávali šest rohů, právě standardní situace byly pro ně nadějí, ale hosté všechny centry odvrátili. Přesto nakonec byli blízko vyrovnání. Tři minuty před koncem po dravém průniku Moulise se na malém vápně s míčem otočil Žitnı, ale bránu překopl.

Tepličtí v závěru přece jen byli odvážnější, ale tím jak se víc tlačili dopředu, otevírali obranu a nadějné příležitosti na druhı gól měla Sparta.

Závěr odehrála zkušeně na soupeřově polovině.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
29. 11. 2020 16:00
Konec zápasu
Teplice : Sparta 0:1
Góly:
Góly:
65. L. Juliš
Sestavy:
L. Němeček - P. Moulis, L. Mareček (30. M. Radosta), J. Shejbal, D. Černı - D. Trubač, T. Kučera, R. Jukl, A. Ljevakovič (69. D. Kováč), P. Žitnı - J. Mareš
Sestavy:
F. Nita - D. Plechatı, O. Čelůstka, L. Krejčí 1999 - A. Vindheim (88. S. Plavšič), M. Trávník, F. Souček, B. Dočkal, M. Hanousek (56. L. Krejčí 1992) - D. Moberg Karlsson (71. M. Minčev), L. Juliš
Náhradníci:
M. Radosta, D. Kováč, J. Diviš, T. Vondrášek, D. Šup, L. Kodad, M. Šimeček
Náhradníci:
L. Krejčí 1992, M. Vitík, M. Minčev, D. Lischka, S. Plavšič, M. Heča, T. Wiesner
Žluté karty:
47. R. Jukl, 61. M. Radosta
Žluté karty:
93. F. Souček

Rozhodčí: P. Královec - J. Moláček, T. Mokrusch

Přejít na on-line reportáž