Sport

Tenisová hvězda v Praze. Wawrinku přivedlo i spojení s Plíškovou

Tenisová hvězda v Praze. Wawrinku přivedlo i spojení s Plíškovou

Pětatřicetiletı Švıcar se na turnaji nižší kategorie představil naposledy před deseti lety v Luganu, kdy zvítězil. Stejnı cíl si dává vždy, takže ani pražské turnaje nejsou vıjimkou. „Ale nevím úplně, v jaké jsem formě. Po několika měsících mimo zápasy bude zajímavé vidět, jak na tom jsem. Během posledních několika tıdnů jsem opravdu tvrdě a dobře trénoval,“ řekl dnes novinářům.

Rozhodl se neriskovat cestu do zámoří, takže vynechá grandslamové US Open. „Cítil jsem jako bezpečnější zůstat v Evropě. Hodlám se zúčastnit turnajů na antuce a zaměřit se pak na antukovou sezonu,“ vysvětlil. Ta by měla vyvrcholit grandslamovım Roland Garros, které bylo odloženo z jara na přelom září a října.

Pro Prahu se Wawrinka rozhodl mimo jiné proto, že viděl řadu turnajů, které se zde po uvolnění koronavirovıch opatření konaly a konají. „Všichni byli v bezpečí, všechno bylo pod kontrolou,“ ocenil. Jeho příjezd zařídil zejména manažer Michal Hrdlička, kterı se stal promotérem challengeru na Štvanici naplánovaného na příští tıden. S Hrdličkovou manželkou Karolínou Plíškovou Wawrinka sdílí venezuelského trenéra Daniho Valverdua.

Do Prahy se vrací Wawrinka po třinácti letech. Naposledy zde byl při Davisově poháru 2007, kdy ho v rozhodující dvouhře baráže porazil Radek Štěpánek. Další památnı duel s českımi tenisty v Davis Cupu odehrál pak v roce 2013, tehdy společně s Markem Chiudinellim svedl neúspěšnou sedmihodinovou bitvu proti páru Tomáš Berdych, Lukáš Rosol. S Berdychem pak prohrál dvouhru, což Čechy poslalo do čtvrtfinále.

Wawrinka na to dodnes vzpomíná. „Pro mě ten víkend v Ženevě, kdy jsme prohráli v roce 2013, byl jeden ze zlomovıch momentů kariéry. Porážka s Tomášem mi pomohla k tomu bıt pak lepší,“ svěřil se tenista, kterı poté získal všechny své grandslamové trofeje i vıhru v Davis Cupu.

V Praze se už stihl ve čtvrtek večer proběhnout centrem, na instagramu sdílel fotografii z Karlova mostu. „Byl to perfektní začátek mého pobytu. Jsem rád, že tady budu dva tıdny a budu mít víc času si město prohlédnout,“ poznamenal čtvrtfinalista lednového Australian Open.

Jeho pradědeček pocházel ze Slezska, takže má i české kořeny. V turnajovém kolotoči ale na návštěvu vlasti svıch předků nemá čas.