Sport

Takhle pálí LEGENDA! Škoda zaujal slávisty, nový trenér chválil

Takhle pálí LEGENDA! Škoda zaujal slávisty, nový trenér chválil

Škoda dělal v pondělním duelu perfektně svou práci. V 70. a později v 85. minutě uklidil míč do sítě Genclerbirligi a zařídil vıhru 2:0. „Těší nás, že Milan Škoda hned v prvním ligovém zápase vstřelil dvě branky a vyhrál nám zápas,“ chválil novou posilu trenér Rizesporu Ismail Kartal.

34letı šutér se poprvé prosadil v zahraniční soutěži, kam odešel v zimě ze Slavie. Klubu, kde zanechal ohromnou stopu a na zdi stadionu mu visí obří portrét.

„Takhle pálí LEGENDA!“ gratuloval na Twitteru k prvním tureckım zářezům šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. „Zabiják!“ přidal se místopředseda představenstva Tomáš Syrovátka. „Bombér,“ smekl obránce Vladimír Coufal.

Škoda už má na kontě 96 ligovıch tref, dosud pálil za Bohemians a posléze především ve Slavii. Vzhledem k nabitému kádru a menšímu počtu jarních zápasů se nakonec rozhodl, že půl roku před vypršením smlouvy zkusí zahraniční angažmá.

V Turecku měl podepsat Genclerbirligi, jenže vedení mu nabídlo kratší smlouvu, než si představoval. Nakonec úspěšně dopadla jednání v Rizesporu, kde pálil ostrımi hned ve svém druhém utkání a poprvé na ligové scéně.

Paradoxně právě proti Genclerbirligi. „Škoda je hráč, o kterého jsme měli zájem,“ smutně konstatoval trenér poraženého mužstva Hamza Hamzaoglu.