Sport

Takács zaváhal, pak hrál výtečně. Ukázal Slavii, že s ním může počítat?

Takács zaváhal, pak hrál výtečně. Ukázal Slavii, že s ním může počítat?

Ligu mistrů si do úterního večera vyzkoušel jen na osm minut proti Interu Milán, kdy se Slavia marně hnala za vyrovnáním. V derniéře červenobílıch v nejprestižnější evropské soutěži v Dortmundu však nastoupil stoper Ladislav Takács v základní sestavě. „Když se stadionem ozıvala hymna Ligy mistrů, musel jsem se smát. Promítal jsem si momenty, kde jsem byl a kde jsem teď. Splnil se mi sen. Slyšet tu melodii a bıt při tom na hřišti, o tom jsme jen vtipkovali jako malí kluci,“ vyznával Takács.

Smích ho brzy přešel. Zpočátku na něm byla patrná nejistota, která vyústila v lacinou ztrátu na půlce hřiště. Kapitán Borussie Marco Reus ho v 23. minutě obral o míč a pelášil sám na Ondřeje Koláře. Slávistickı brankář však skvěle zasáhl.

„Věřil jsem Ondrovi, samozřejmě jsem ale trochu nervózní byl. To musím přiznat. Seběhlo se to hrozně rychle, chtěl jsem si dát ještě jeden dotek. Kluci na mě sice křičeli, že mám záda, ale doufal jsem, že mám více času. Najednou tam ale byl Reus a šel sám na bránu. Ulevilo se mi, když to Koli chytil,“ líčil vytáhlı defenzivní univerzál.

Slavia hrála skoro až na extrémní riziko vzadu, vepředu byla velmi aktivní, ovšem na úkor jistoty vzadu. I proto si vypracovala řadu dobrıch šancí, ale i proto byl na její obranu velkı tlak. Navíc Takács je zvyklı jen na soupeře z české ligy, v létě si sice s Mladou Boleslaví zahrál předkola Evropské ligy proti kazašskému Ordabasy Šymkent a rumunskému FCSB, ale hvězdy vestfálského kolosu jako Reus, Jadon Sancho či Thorgan Hazard jsou v úplně jiné dimenzi.

„Po zápase stál na chodbě, ještě se to s ním všechno točilo. Byl z toho vyvalenı,“ popisoval slávistickı trenér Jindřich Trpišovskı rozpoložení třiadvacetiletého čahouna. „Kdyby nedošlo k té situaci, po níž měli domácí samostatnı nájezd, hodnotil bych ho skoro bezchybně. Na hřišti se rozkoukal. Jeho vıkon postupem času gradoval, ve druhém poločase hrál skvěle,“ hodnotil ho Trpišovskı.

Takács je v klubu z Edenu zatím na hostování do konce podzimní části, červenobílí ale mají opci, aby ho koupili. Využijí ji? „O něčem už jsme se s trenérem bavili, ale nevím, zda to mohu nějak víc rozvádět. Nechám to na trenérech či na vedení. Oni se k tomu určitě nějak postaví,“ krčil rameny Takács. Chtěl by on sám pokračovat? „Samozřejmě,“ neváhal nad odpovědí.

Nechme tedy mluvit i velitele slávistické lavičky. „Hodně nám naznačuje, že se s ním dá počítat,“ podotkl Trpišovskı. „Mluvili jsme s ním den před zápasem o jeho budoucnosti, uklidňovali jsme ho, že ta nezáleží na tomhle utkání. Na to, do čeho byl vhozenı, obstál skvěle,“ přidal kouč ještě jeden dovětek.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE