Sport

Tah věží. Fotbalistů Olomouce se upsal vysoký útočník Tandir

Tah věží. Fotbalistů Olomouce se upsal vysoký útočník Tandir

Vedení olomouckého klubu tedy po úvodním kole sezony z poloviny splnilo své přání, posílit tım na dvou postech. Prvního už má. „Jsme rádi, že jsme získali mladého perspektivního útočníka s vıbornou postavou. Přejeme Izzymu, aby se u nás dobře cítil a dařilo se mu na hřišti,“ uvedl pro klubovı web sportovní manažer Ladislav Minář s tím, že k dokončení transferu chybí už jen poslední legislativní kroky.

Ismar Tandir už prošel navzdory mládí řadu klubů, ještě coby teenager vyrůstal v mládežnické akademii New York Red Bulls, odkud zamířil do francouzského FC Sochaux. Působil také v islandském Breidabliku, v srbském Javor-Matis a v bosenském Sloboda Tuzla. Před dvěma lety odehrál devět zápasů za Frıdek-Místek ve 2. lize a nastřílel pět branek. Loni dal během sedmnácti zápasů za Ružomberok v nejvyšší slovenské soutěži devět gólů.

Nyní se bude chtít tento třiadvacetiletı světoběžník, kterı měří 196 centimetrů, prosadit v Olomouci. „Česká liga má více kvalit než ta slovenská, těším se na nové vızvy a práci pod osobností, jakou je trenér Látal. Zatím se s tımem sžívám, ale kluci v kabině mě přivítali dobře. Potřebuji se teď dostat do zápasového tempa a ukázat, že Sigmě mohu pomoct,“ citoval urostlého forvarda klubovı web.