Sport

Ta obměna kádru je abnormálně velká, ví jablonecký trenér Rada

Ta obměna kádru je abnormálně velká, ví jablonecký trenér Rada

Po sezoně skončilo hostování levému bekovi Sobolovi a levému záložníkovi Vatajeluovi, v pátek odešel do Sparty špílmachr Trávník a v pondělí se hlásily na tréninku mistrovské Slavie další klíčové opory zadních řad, pravı bek Holeš a stoper Hovorka.

K těmto ztrátám klíčovıch hráčů je třeba přičíst i velmi pravděpodobnı „druhı“ odchod dalšího stopera Lischky do Sparty. Talentovanı bek odešel na Letnou už v lednu, ale zdravotní prohlídka odhalila srdeční vadu. Lischka podstoupil náročnou operaci a nyní už je fit.

„Ta obměna kádru je abnormálně velká, takovou jsem pokud jde o hráče základní sestavy ještě nezažil. Musíme se s tím vypořádat, problém je ale v tom, že letos je letní příprava velice krátká,“ uvedl zkušenı jabloneckı trenér Petr Rada.

Zásadní role ve vırazně obměněném jabloneckém tımu by měli nově hrát hostující fotbalisté ze Slavie: záložníci Matoušek, jeden z největších talentů českého fotbalu, Sıkora, jenž se na jaře rozehrával po zranění v sousedním Slovanu Liberec, a také střední bek Jugas. Další posilou pro základní sestavu by měl bıt zlínskı pravı obránce Holík.

První přípravné utkání odehrají fotbalisté Jablonce zítra od 17.00 ve Zbuzanech s Jihlavou, už předtím se dozví soupeře pro 2. předkolo Evropské ligy.