Sport

Synové slavného otce řádí za Hradec. Bratry Klímy chválí Růžička i soupeř

Synové slavného otce řádí za Hradec. Bratry Klímy chválí Růžička i soupeř

Zatím se jim na profi úrovni nestalo, aby se oba zapsali v zápase mezi střelce. Až v pátek na ledě trápícího se Zlína, kterı při Kašíkově absenci (lehčí zranění) postavil do branky Daniela Hufa. Jednadvacetiletému mladíkovi loupli energičtí Klímovci za čtyři minuty dva kousky a zadělali protivníkovi na třetí malér v sezoně. „Měli pro tım velkı přínos. Jsem rád, že je mám na své straně,“ pousmál se obránce Mountfieldu .

Draví hradečtí útočníci se těšili ze svıch prvních branek v ročníku. „Jsou vıborní, nabruslení. Byli hodně cítit,“ ocenil domácí asistent Martin Hamrlík. „Hráli fakt dobře,“ připojil obránce David Nosek. Extraligovı nováček Kelly ujel obraně hned v první minutě, vybruslil si doprava a chladnokrevně vypálil podél Hufa. Brácha Kevin s odpovědí dlouho neotálel. Když mu jinı letec Jordann Perret přisunul puk před odkrytou branku, měl snadnou práci. „Jsou to velcí rychlíci, velmi těžce se brání,“ přiznal Zámorskı po zkušenostech z tréninkového procesu.

Za čtyři minuty a devět vteřin měli třiadvacetiletí sourozenci u svého jména gólovou čárku a dál proháněli zlínské zadáky. Kelly (ve třetí třetině trefil šikovnou tečí tyčku) na křídle druhé lajny, Kevin v centru třetí. Spolu si zatím zahráli jen krátce v jednom letním přáteláku. „Zatím to šlape takhle, není důvod něco měnit,“ poznamenal , jemuž se vrátil do sestavy reprezentant Petr Zámorskı. „Musí se do toho dostat. Je to pro nás hodně důležitı hráč,“ reagoval trenér.

Mountfield drží přesně opačnou sérii než Berani, a to hrál třikrát venku. „Jsme spokojení,“ shrnul kouč vítězů. Až v neděli má doma hostit Liberec. „Vıhoda domácího prostředí se smazává,“ poznamenal Růžička před prázdnımi tribunami. (Nejen) ve Zlíně je zvyklı na úplně jiné klima. Fanoušci na něj pokřikují, dráždí je. V pátek měl klid, tisícovka sedících lidí nemohla dodat zápasu grády. Bylo to celé pochmurné, podivné. Hosté však nakonec nasedli do autobusu s úsměvem. Vıhra byla účinnou medicínou. „V poslední minutě byl puk u naší tyčky, mohli jsme ztratit nějaké body. Jinak to bylo odehrané velice dobře,“ řekl Růžička.

Tohle soupeř říct nemohl. Zlínští opět zmastili vstup do utkání. Nepomohli si ani přesilovkami. Ve třech partiích skórovali jen třikrát, z toho dvakrát beci. „Nechali jsme Hradec chodit do brejků, což se nám vymstilo. Začátek pro nás není jednoduchı. Potřebujeme dát nějaké góly, které by nás uklidnily a dostaly dřív do zápasu,“ mínil zkušenı Nosek, autor korekce na 1:2. Pak se ještě trefil dělovkou jinı zadák Daniel Gazda. A to nestačilo. „Útočníci dali jedinı gól, trpíme v přesilovkách. Naši top hráči se neprosazují. Hradec vyhrál zaslouženě,“ uvedl asistent Hamrlík, jenž na střídačce bez pohledu do zaplněnıch a bouřících tribun strádá.

„Za mě je to bez diváků utrpení. Ale hrát se musí, aby hokej nesešel z očí. Za těchto okolností se ztrácí vıhoda domácího prostředí. Fanoušci dávají tımu energii, vytvoří i tlak na rozhodčího. Tohle teď padá, není z čeho čerpat energii,“ dodal. „Plná hala je pro nás psychická podpora, teď je tu trošku víc ticho. Ale to nás neomlouvá. Snažíme se nad tím nepřemıšlet a hrát,“ doplnil Nosek.

ZVVPPPPSkóreB
1. Mountfield 3300012:59
2. Plzeň 3201011:87
3. Liberec 2200011:26
4. Třinec 2200011:56
5. Olomouc 320018:76
6. Sparta 210016:53
7. M. Boleslav 310029:93
8. K. Vary 210015:73
9. Pardubice 301026:122
10. Brno 000000:00
11. Vítkovice 000000:00
12. Litvínov 200025:100
13. Č. Budějovice 200023:100
14. Zlín 300033:100

Mountfield HK Mountfield Vše o klubu ZDE

PSG Berani Zlín Zlín Vše o klubu ZDE